Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Jak wybrać właściwego doradcę biznesowego?

Jesteś początkującym przedsiębiorcą i szukasz kogoś, kto nauczy Cię, co jest potrzebne do rozpoczęcia nowej działalności lub prowadzenia istniejącej działalności jeszcze skuteczniej?

Jesteś początkującym przedsiębiorcą i szukasz kogoś, kto nauczy Cię, co jest potrzebne do rozpoczęcia nowej działalności lub prowadzenia istniejącej działalności jeszcze skuteczniej? Być może szukasz konsultanta biznesowego, który pokazałby Ci, jak zwiększyć zyski? Lub szukasz coacha, który pomoże Ci zwiększyć Twój sukces osobisty i biznesowy?

Niezależnie od umiejętności biznesowych lub informacji, które chcesz zdobyć, korzyść odniesiona ze szkoleń biznesowych i ich jakość zależy w dużej mierze od indywidualnego profesjonalisty, którego wybierzesz.

Niezależnie od tego, czy spotkasz się z trenerem biznesowym, konsultantem biznesowym lub trenerem biznesowym wirtualnie, czy twarzą w twarz, ważne jest, aby dać mu taką samą kontrolę, jaką dałbyś każdemu innemu specjaliście. Jednak zanim przystąpisz do jakiegokolwiek planu instruktażowego lub sesji szkoleniowych, zadaj konsultantowi następujące 6 pytań:

1) Jakie ma referencje?

Nie sugeruj się tytułami, dyplomami, tym, co konsultanci piszą o sobie na swoich stronach www.

Przed zatrudnieniem jakiegokolwiek doradcy, zapytaj o to, czy może przedstawić jakiekolwiek referencje i przeanalizuj je.

2) Czy ma doświadczenie w prowadzeniu firmy?

Uważaj na ludzi, którzy nie spełniają tego warunku. Czy wynająłbyś konsultanta biznesowego, który nigdy nie prowadził własnego biznesu? Nie powinieneś.

3) Jakie są akredytacje instytucji i jej reputacja?

Zbadanie wartości trenera, z którym współpracujesz jedynie online jest szczególnie trudne, ponieważ wiele „instytucji” online oczekuje, że ich akredytację należy wziąć za pewnik. Ale można napotkać dokładnie takie samo podejście w szkołach oferujących ‘realne’ szkolenia biznesowe. Zanim zapiszesz się na jakikolwiek rodzaj szkoleń biznesowych, dowiedz się więcej o firmie i ich instruktorach. (Jeśli informacje nie są dostępne, nie chcesz zajmować się tą firmą.)

4) Co inni myślą o trenerze biznesowym, doradcy lub trenerze?

Niezbyt wartościowi, niedoświadczeni fachowcy bardzo niechętnie będą Ci przedstawiać jakiekolwiek referencje, a opinie o ich firmie w internecie mogą być ocenzurowane (możesz ich w ogóle nie znaleźć).

5) Jeśli jest to możliwe, spotykaj się z konsultantem i osobiście oceń, jakie robi na Tobie wrażenie.

Czy jest zorganizowany? Czy działa w sposób profesjonalny? Czy jest w stanie zaproponować projekt działania lub cele sesji dla Twoich konkretnych potrzeb, które wydają się rozsądne?

Czy przedstawia jasny plan doradztwa? Czy trener wydaje się być kontaktowy i kompetentny?

6) Miej wszystko na piśmie.

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę, dokładnie przeczytaj kopię umowy; musisz wiedzieć, jakie usługi są świadczone i za jaką cenę. Od samego początku musicie mieć zgodność co do Twoich oczekiwań.

Najlepiej jest nawiązać współpracę z zaufaną, sprawdzoną firmą, działającą na rynku od dłuższego czasu i mającą spore doświadczenie w konsultingu – taką firmą jest np. Am Biznes z Poznania (www.ambiznes.pl). Wykwalifikowana kadra ekspertów z Am Biznes łączy kompetencje z różnych obszarów tematycznych i oferuje kompleksową obsługę dużych i małych przedsiębiorstw.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *