Co zrobić z niepotrzebnym asortymentem?

Niezależnie od branży, w której działa sklep lub hurtownia, bardzo często dochodzi do sytuacji, w której firma ma zamrożone pieniądze w towarze. Problem pojawia się wtedy, gdy asortyment nie cieszy się zainteresowaniem ze strony klientów, a nagle pojawia się potrzeba dysponowania gotówką lub zwolnieniem miejsca pod inne produkty.

  1. Kiedy warto sprzedać stoki magazynowe?
  2. Jakie produkty można odsprzedać w ilościach hurtowych?
  3. Gdzie znaleźć kupca na nadwyżki towaru?

Na szczęście w takich sytuacjach można odsprzedać stoki magazynowe firmie, która przez cały czas sprowadzi skup stanów magazynowych. Nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o obuwie, sprzęt elektroniczny, czy książki. Sprzedać można wszystkie nadwyżki, o ile są to ilości hurtowe.

Kiedy warto sprzedać stoki magazynowe?

Zmiana profilu firmy, wprowadzenie nowej kolekcji produktów lub spadek zainteresowania danym asortymentem – sytuacji, w których dalsze trzymanie towaru przestaje mieć sens, jest wiele. Korzystając z możliwości sprzedaży stoków magazynowych, zyskujesz miejsce w magazynie przy jednoczesnym dostępie do gotówki bez potrzeby czekania na to, aż ktoś kupi od ciebie produkty. To natomiast może mieć kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju firmy. Ze sprzedaży asortymentu zalegającego w magazynie warto skorzystać w czasach kryzysu. Chociaż uzyskana kwota może być niższa niż pieniądze, które początkowo zainwestowało się w zakup produktów, to i tak jest to bardziej opłacalne niż zaciąganie pożyczki.

Jakie produkty można odsprzedać w ilościach hurtowych?

Obecnie skup stoków magazynowych obejmuje każdy asortyment, a firma ma gwarancję rozliczenia z góry. Dodatkowo nie trzeba się martwić transportem, gdyż specjaliści od skupowania nadwyżek magazynowych podstawiają własny transport. Popularne kategorie produktów, które są najczęściej skupowane to przede wszystkim:

  • kosmetyki,
  • książki,
  • artykuły szkolne,
  • sprzęt AGD,
  • obuwie,
  • odzież.

Jeżeli masz wątpliwości, czy sprzedaż stoków magazynowych jest możliwa w przypadku twojego asortymentu, skontaktuj się z przedstawicielem firmy i zapytaj o szczegóły.

Gdzie znaleźć kupca na nadwyżki towaru?

Sprawną realizację transakcji i atrakcyjne ceny na sprzedaż zalegającego asortymentu oferuje firma, znana jako sprzedam hurtowo, z której ofertą możesz zapoznać się na stronie internetowej. Znajdziesz tu opis zasad współpracy, dane kontaktowe oraz informacje o skupowanym towarze. Możesz tu również przeczytać artykuły, które pomogą ci podjąć decyzję o sprzedaniu zalegającego towaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *