Kolekcjonerstwo – co zbieramy w swoich szufladach?

Kolekcjonerstwo to jedno z najpopularniejszych hobby. Zbieramy właściwie wszystko, choć skarby, które mamy w swoich szufladach i szafkach zmieniają się co parę lat. Jeszcze kilkanaście lat temu w co drugim domu znajdował się klaser ze znaczkami pocztowymi. Na pewno każdy ma w rodzinie co najmniej jednego wujka, lub dziadka, który taką kolekcję posiadał.

Co kolekcjonujemy?

Dziś zbieranie znaczków jest coraz mniej popularne, ponieważ wysyłamy też coraz mniej listów. Podobnie jest z pocztówkami, które również gromadzone były w spore kolekcje. Lata ’90 w szkołach to prawdziwa fala zbieraczy tzw. „karteczek”. Dzieci zbierały karteczki do segregatorów, które przedstawiały podobizny ich ulubionych postaci bajkowych, piosenkarzy czy zwierząt. Ta moda również przeminęła z końcem lat ’90. Obecnie coraz więcej z nas gromadzi pamiątki, które przywozimy z wakacji, czy wycieczek. W Polsce królują magnesy na lodówkę, ale także breloczki, kredki z nazwami miejscowości czy pluszaki.

Monety i starocie

Trudniej dostępne ale i bardziej wartościowe są monety, które również mają swoich kolekcjonerów. Monety wydawane są przez Narodowy Bank Polski z okazji rocznicy wielu wydarzeń, w dość ograniczonej ilości. Dlatego ich wartość również jest niemała, zarówno dla kolekcjonera jak i potencjalnego kupca. Choć muzyki coraz częściej słuchamy na aplikacjach w telefonie, lub kanałach YouTube nie maleje grupa zwolenników tradycyjnych nośników, którzy nadal kupują płyty CD, a nawet powracające z sukcesem… winyle!

Muzyka na CD i winyle

Muzyczni kolekcjonerzy mają w swoich zbiorach po kilka tysięcy krążków różnych artystów. Jak widać każdy z nas może znaleźć dla siebie dziedzinę, w której zostanie kolekcjonerem. Wystarczy znaleźć gadżet, który w różnych formach możemy zbierać na terenie całego kraju, a nawet i świata.

źródło: https://trendybiznesowe.eu/darmowy-poradnik

Latest Comments
  1. Korybut

    Co ciekawe, zbieranie monet może stać się opłacalnym zajęciem! Dzięki odpowiedniej wiedzy możemy całkiem nieźle powiększyć ilość naszej gotówki. Jeżeli nie chcemy jednak “bawić się” w zbieranie starych monet, możemy zawsze zainwestować w monety bulionowe. Jest to rodzaj monet, których wartość oblicza się wyłącznie na podstawie zawartości kruszcu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *