Kompleksowe zaprojektowanie biura typu open space – o czym pamiętać?

przez | 2 kwietnia 2020

Biura na planie otwartym cieszyły się do niedawna ogromną popularnością. Obecnie coraz więcej firm dochodzi do wniosku, że open space nie jest najlepszym rozwiązaniem, a biuro typu open space może być przyczyną spadku wydajności pracowników. Prawda wygląda jednak nieco inaczej: odpowiednio zagospodarowane biuro open space to nie tylko kilkanaście biurek i krzeseł ustawionych w jednym pomieszczeniu. Jeśli zadbasz o to, by odpowiednio zagospodarować przestrzeń, możesz stworzyć funkcjonalne biuro o znakomitym przepływie informacji.

Biuro typu open space – dlaczego warto?

Czym w ogóle jest open space? Definicja wyjaśnia, że jest to system organizacji pracy biurowej, w którym pracownicy pracują w jednym dużym pomieszczeniu, często podzielonym na boksy. Otwarta przestrzeń biurowa świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie szybki przepływ informacji oraz dokumentacji ma duże znaczenie. Jeśli zależy ci na tym, by pracownicy mieli ze sobą dobry kontakt oraz mogli szybko i bezproblemowo porozmawiać z przełożonym, biuro typu open space jest najlepszym wyborem. Nie możemy zapominać także, że biuro typu open space to maksymalne wykorzystanie przestrzeni i niższy koszt wynajmu oraz utrzymania biura. Największym wrogiem otwartej przestrzeni biurowej jest hałas: nieustanny szum rozmów czy dźwięki klawiatury mogą wpływać na obniżenie koncentracji pracowników, co przekłada się na zmniejszenie wydajności pracy. Z pomocą przychodzi wówczas open space design – rozwiązania, które pozwalają na stworzenie idealnego biura.

Projektowanie przestrzeni biurowej typu open space

Jeśli chodzi o open space, biuro powinno być wyposażone nie tylko w krzesła i biurka pod komputery: w takim pomieszczeniu nie da się pracować zbyt długo. Jako pracodawca musisz zadbać o to, by każdy z pracowników miał zapewnione komfortowe warunki do pracy. Przygotuj dla nich specjalne strefy w obrębie open space. Co to znaczy? Podczas pracy zdarza się, że musimy przeprowadzić rozmowę w węższym gronie, potrzebujemy także przestrzeni do zorganizowania szkolenia czy konferencji. Open space plan musi uwzględnić także zaplecze socjalne. Kuchnia i pomieszczenie, w którym pracownicy mogą spożywać lunch i swobodnie porozmawiać nie może znajdować się w bliskim sąsiedztwie strefy pracy, ponieważ dźwięki rozmów będą docierały do biurek pracowników.

Szukasz firmy, która kompleksowo urządzi Twoje biuro? Postaw na: http://projektowanie-biur.pl/ – ciesz się pięknym biurem, urządzonym według potrzeb Twojej firmy. 

Meble do open space: w co warto zainwestować?

Myli się ten, kto uważa, że w przypadku open space meble inne niż biurka czy krzesła nie są potrzebne. Należy zadbać o to, by każdy pracownik miał minimum prywatności: specjalne panele wygłuszające są niezbędne szczególnie w przypadku stanowisk, na których prowadzi się konsultacje telefoniczne. Dobrą praktyką jest ustawianie biurek w tak zwane klastry, czyli grupowanie kilku stanowisk w ten sposób, by pracownicy pracujący w ramach jednego działu lub jednego projektu siedzieli zwróceni do siebie twarzami. Meble do open space wcale nie muszą być standardowym wyposażeniem – zadbaj także o to, aby stworzyć kreatywną, ciekawą przestrzeń sprzyjającą tworzeniu nowych projektów.

Open space design – skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Jeśli chcesz, by twoje biuro nie tylko spełniało wszystkie wytyczne określane przez prawo, ale również miało niepowtarzalny charakter, warto skorzystać z usług firmy zajmującej się projektowaniem przestrzeni biurowej. Open space design łączy w sobie funkcjonalność i wygodę użytkowania, ale również stawia na ciekawe, nieoczywiste rozwiązania. Wyróżnij swoją firmę na tle konkurencji i zaproponuj swoim pracownikom ciekawą przestrzeń biurową – z pewnością o twojej siedzibie zrobi się głośno nie tylko w branży, ale i wśród klientów. Decydując się na usługę kompleksowej realizacji biura, nie musisz także przejmować się szczegółami dotyczącymi poszczególnych etapów pracy: firma tworzy dla ciebie projekt, a następnie zajmuje się jego realizacją. Po zakończeniu prac otrzymujesz kompleksowo urządzone biuro, w którym pracownicy będą nie tylko efektywnie pracować, ale również spędzać czas z przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *