Najczęstsze bolączki blogerów

Blogowanie, to nie jest zadanie jednorazowe. A jako takie wyniki, w postaci odwiedzin bloga, a co za tym idzie możliwość jego monetyzacji to wymaga zaangażowania. Pasji tworzenia oraz kreowaniu grona czytelników. Treści na blogu muszą więc być ciekawie napisanie, ale także zwracać na siebie uwagę odbiorców i sprawiać, że Ci z ochotą ponownie odwiedzą stronę, aby znów zapoznać się z kolejnym wpisem.

Wypalenie zawodowe

Doświadczenie wypalenie zawodowego, może się przytrafić każdemu. Zwłaszcza jeśli ten doświadczy braku sensowności, własnych działań, gdy te nie będą przynosić zamierzonych rezultatów albo przyniosę, ale mało adekwatne do stawianego sobie celu. Warto jednak wiedzieć, że często sukces może być bardzo blisko i tylko kontynuowanie działań, może sprawić, że ten w ogóle nadejdzie. W momencie wypalenia, albo przemęczenia, które może się podobnie objawiać, nie warto jest od razu rezygnować, a jeszcze gorsze, jest szukanie dla siebie nowego projektu. Dużo lepiej jest najpierw odpocząć, a także spróbować przypomnieć sobie, jaki był zamysł owego bloga i po co on został stworzony. Wówczas jeśli uda się wrócić pamięcią do początków działania, warto sobie zrobić notatki. A jeśli problem stanowi nowy wpis na blog, można na jakiś czas pozyskiwać treści z innego źródła. Dobrym rozwiązaniem może się okazać copywriting na zlecenie.

Odpowiednie grafiki

Dobrej jakości zdjęcia można znaleźć w popularnym już dość serwisie pixabay.com Dostępne tam fotografie są na licencji CC0, czyli nie wymagającej przypisania. No chyba, że blog jest specyficzny i wymaga samodzielnej kreacji autora, albo od początku jego autor korzysta tylko ze swoich zdjęć. Warto sprawdzić, czy są one dobrej jakości, bywa że można je nieco „ulepszyć” i to z pomocą programów takich, jak np. GIMP, w którym znaleźć można sporo filtrów i możliwości na przykład rozjaśniania, wyostrzania, barwienia itp.

Promocja bloga

Dziś słowo pisane ma mniejsze przełożenie na ruch, niż forma wideo. Ale nie ma się co załamywać, warto zaś stworzyć sobie kanał na YouTube i tam promować swoje treści, także w wersji filmowej. Aby stworzyć film można użyć zdjęć, a potem dodać do nich dźwięk.

 
 
 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *