Sprzedawanie na raty na Allegro – czy jest to możliwe?

przez | 16 października 2020

Sprzedawcy Allegro muszą mierzyć się z dość poważną konkurencją, dlatego jest to w pełni zrozumiałe, że aby utrzymać swoją pozycję, starają się w pełni wykorzystać możliwości tego serwisu. Jako jeden z największych portali aukcyjnych, Allegro zapewnia dostęp do naprawdę szerokiego zakresu funkcji, dlatego użytkownik, który jest w nich obeznany, może zyskać przewagę nad swoimi konkurentami.

Jak wiadomo, potencjalnych klientów można znaleźć wszędzie, a każdy kupiec ma swoją niszę, którą można wykorzystać. Wiele tradycyjnych rozwiązań handlowych ma zatem swoje przełożenie na grunt wirtualny, w tym sprzedaż na raty. Prawdopodobnie nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że sprzedaż na raty jest możliwa na Allegro – co więcej, korzystanie z niej wcale nie jest skomplikowane! Warto zatem bliżej zaznajomić się z tą opcją, gdyż szersza oferta to bardziej przystępna oferta.

Dlaczego warto włączyć możliwość spłaty ratami?

Wydawanie dużych sum jednocześnie nie jest szczególnie wygodne. Większość konsumentów, nawet jeśli dysponują dostatecznie dużymi środkami, wiele swoich zakupów preferuje spłacać krok po kroku, gdyż koszty rozłożone w czasie są zdecydowanie mniej odczuwalne dla ich finansów. Rzecz jasna, taka postawa ma również racjonalne pobudki – zawsze warto mieć przecież pewną rezerwę pieniędzy na nieprzewidziane okazje.

Z tych właśnie powodów wielu klientów, jeśli tylko istnieje taka możliwość, preferuje robić zakupy na raty, chętniej sięgając po te oferty, które umożliwiają tego typu płatność. Pozwalając na płatność z góry w ramach własnego kanału Allegro, można przekonać do siebie wiele osób, skutecznie czyniąc własny asortyment bardziej atrakcyjnym, niezależnie od tego, co się sprzedaje. Należy jednak pamiętać, że z ratami na Allegro wiążą się pewne reguły i ograniczenia, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać.

Płatność ratami – o czym nie można zapomnieć?

Aby pozwolić swoim klientom na płatność z góry, wystarczy skorzystać z Allegro Finanse i włączyć tę funkcję dla swoich ofert. Po umożliwieniu spłaty na raty, kupujący może wnioskować o tego typu transakcję, jeśli spełnione są odpowiednie warunki. Mianowicie, całkowita wartość przedmiotów i przesyłki musi wynosić minimum 100 zł, górne ograniczenie wynosi natomiast 20 00 zł, co daje dość szeroki zakres dla potencjalnych zakupów. Jeśli kupujący skorzysta z kredytu bankowego, można zyskać całą kwotę natychmiastowo.

W niektórych sytuacjach sprzedaż na raty nie jest jednak dostępna. Chodzi tutaj o:

  • posiadaczy konta Junior

  • blokadę konta Allegro

  • sprzedaż poprzez licytację

  • umieszczenie oferty w kategorii, która nie umożliwia spłaty w ratach

Jakie są dodatkowe możliwości w sprzedaży na raty?

W szerokim zakresie funkcji Allegro można skorzystać ze specjalnych wariantów sprzedaży w ratach, takich jak raty ZERO czy raty Od.nowa. Dla szczegółowych informacji, warto odwiedzić ten portal i skorzystać z zamieszczonych tam informacji, a w miarę potrzeby skontaktować się z jego pomocą techniczną, która z pewnością udzieli odpowiedzi na naglące pytania.

Artykuł powstał we współpracy z ErpBox – platforma do zarządzania sprzedażą internetową.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *