Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Transport drogowy – usługi jakie zapewniają polscy przewoźnicy

Dzisiaj transport drogowy to branża, która działa prężnie i szybko się rozwija. Zarówno za granicą, jak i w Polsce. Przewoźnicy szukają więc sposobów na to, by wyróżnić się na tle konkurencji. Zyskuje na tym klient, bowiem w ramach współpracy może liczyć na dodatkowe usługi. Jakie? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Czym jest transport drogowy?

Transport drogowy jest jedną z gałęzi transportu. W tym przypadku zarówno towary, jak i pasażerowie przewożeni są po drogach lądowych za pomocą różnego rodzaju pojazdów kołowych. Tego typu usługi świadczą firmy transportowe. Większość z nich działa jednak w jednym obszarze – jedne zajmują się transportem osobowym, inne – towarowym. Wszystko po to, by zapewnić wysoką jakość usług. Inne zasady, normy i sposoby działania dotyczą przewozy osób, a inne – towarów.

Jak wybrać firmę transportową?

Szukając firmy transportowej, która świadczy usługi z zakresu przewozu towarów, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Przede wszystkim, dobrze jest sprawdzić, co przewoźnicy zapewniają w ramach oferowanej pracy. Aby tego dokonać, warto przeczytać na stronach liderów branży takich jak fracht.pl/oferta/rodzaj/transport-drogowy/, co wchodzi w zakres ich usług. Dobrze jest potraktować to jako normę i się do niej odnosić. Oczywiście wielu przewoźników, chcąc wyróżnić się na tle konkurencji, stawia na usługi dodatkowe, dzięki czemu podnosi poziom swoich świadczeń. Co oferują?

Usługi transportowe oferowane przez polskich przewoźników

W ramach działalności firm transportowych, można wyróżnić kilka podstawowych usług. Przede wszystkim dotyczą one rodzajów oferowanego transportu. Dzięki temu w ramach współpracy z jedną firmą można skorzystać z ich usług zarówno na terenie kraju, jak i za granicą.

Dobry przewoźnik oferuje zarówno FTL (Full Truck Load), czyli transport całopojazdowy samochodami o różnej ładowności, jak i LTL (Less Than Truckload) –  transport drobnicowy w systemie doładunków.

Wśród usług oferowanych przez polskie firmy transportowe, znaleźć można również propozycję przewozu towarów o różnych gabarytach. Często są to drobne paczki, palety z towarem, ale i olbrzymie kontenery. Do tego we flocie niezbędne są więc odpowiednio dostosowane samochody przestrzenne, np. typu JUMBO, MEGA oraz naczepy specjalistyczne takie jak m.in. coilmulda.

Istotną usługą, jaka oferowana jest przez polskich przewoźników, jest transport ładunków chłodniczych, czy towarów niebezpiecznych (ADR).

Dodatkowe usługi oferowane przez firmy transportowe

Polscy przewoźnicy chcąc zapewnić wysoką jakość usług i zadowolenie klienta, dokładają wszelkich starań, aby dostawy były ekspresowe, zwłaszcza dotyczące jednej paczki, czy kilku palet, a także zgodne z „just in time”.

Wśród oferowanych działań, firmy transportowe mają oczywiście możliwość wynajęcia dwuosobowej obsady kierowców, jeżeli klient będzie tego oczekiwał.

Ponadto tego typu przedsiębiorstwa opracowują rozwiązania spedycyjne i organizację łańcuchów dostaw, korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, aby zagwarantować najbardziej satysfakcjonujące działanie. Co więcej, wykraczają poza ten obszar, np. pomagając w obrocie opakowaniami zwrotnymi stosowanymi w transporcie.

Dla każdego jest ważne poczucie bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka, tak więc niemalże oczywiste jest, że firmy transportowe oferują też ubezpieczenie CARGO przesyłek na czas transportu.

Jak widać, dzisiaj aby zaistnieć na rynku, wyróżnić się na tle konkurencji, pozyskać i zatrzymać klienta, wiele firm transportowych oferuje wysokiej jakości usługi, także dodatkowe, które zwiększają jego zaufanie i zadowolenie. Szukając dla siebie przewoźnika, warto więc sprawdzać każdą z firm i stawiać na tę, która oprócz atrakcyjnej ceny, szybkiego i bezpiecznego działania, jest w stanie zaoferować coś więcej, co sprawi, że będzie się bardziej zadowolonym.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *