Usługi akustyczne dla biur – dlaczego warto z nich skorzystać?

Nowoczesne biura przestają być wyłącznie miejscem pracy z biurkami i szafami na segregatory. Obecnie to coraz częściej kreatywna przestrzeń, w której pracownicy nie tylko wykonują swoje zadania, ale również tworzą nowe projekty. Warto zadbać o to, by biuro było miejscem sprzyjającym twórczej i wydajnej pracy. Jednym ze sposobów na to jest poprawa akustyki: co należy o niej wiedzieć?

Akustyka biur: dlaczego jest taka ważna?

Środowisko dźwiękowe w biurze to bardzo istotna kwestia, często niestety pomijana przez pracodawców. To błąd! Z jednej strony należy bowiem zadbać o przestrzeganie norm akustycznych, z drugiej – dobrze zaplanowane środowisko pracy poprawia komunikację między pracownikami i efektywność. Do najczęściej wymienianych problemów akustycznych zalicza się echo, pogłos oraz wysoki poziom tła akustycznego. Pracownicy skarżą się nie tylko na głośne dźwięki wydawane przez urządzenia biurowe czy hałas docierający z zewnątrz – rozmowy współpracowników również powodują rozdrażnienie, zmęczenie i podatność na stres. Jeśli rozmawiając przez telefon, ktoś z pracowników musi podnosić głos, z całą pewnością należy zadbać o warunki akustyczne w biurze. Ograniczenie wad akustycznych oraz wydzielenie dodatkowej przestrzeni do rozmów w wielu przypadkach polega na zastosowaniu prostych i zarazem skutecznych rozwiązań. Jeśli akustyka w biurze nie jest zadowalająca, nie trzeba od razu myśleć nad zmianą siedziby.

Jak poprawić akustykę w biurze?

Kluczową kwestią jest ustalenie, jakie warunki panują w biurze oraz poznanie ewentualnych wad akustycznych pomieszczenia. Analiza akustyczna biura to odpowiedź na wiele pytań, jednak dobrym pomysłem będzie także przeprowadzenie konsultacji z pracownikami. Informacje dotyczące właściwości przestrzeni biurowej to podstawa do stworzenia projektu akustyki wnętrza dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Jakie rozwiązania są proste w montażu i jednocześnie skuteczne?

Profesjonalne budki akustyczne to propozycja szczególnie dla biur typu open space. W prosty sposób udaje się dzięki nim wydzielić dodatkową strefę do rozmów dla pracowników. W zależności od wybranego wariantu można ustawić w biurze kilka budek jednoosobowych lub wstawić do niego małą salkę akustyczną, która z powodzeniem zastąpi tradycyjną – niewielką salę konferencyjną. Z kolei panele akustyczne wykonane z dźwiękochłonnych materiałów nie wymagają tworzenia złożonych konstrukcji i generalnego remontu. Mogą być zawieszane na ścianach lub wieszane na stalowych linkach pod sufitem. Stojące przegrody akustyczne z jednej strony poprawiają akustykę pomieszczenia, z drugiej natomiast są świetnym sposobem na wydzielenie dodatkowej przestrzeni. Są mobilne, dlatego można je ustawiać w zależności od potrzeb i tworzyć strefy pracy. Pionowe ekrany akustyczne stanowią także sposób na zmianę aranżacji wnętrza. Jeśli w firmie planowany jest generalny remont, można uwzględnić tego typu rozwiązania już na etapie projektowym. 

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy? Nie trzeba osobiście zajmować się szukaniem fachowców do pomiarów akustyki czy zamawiać materiałów dźwiękochłonnych. Contrato.pl jest odpowiedzią na potrzeby firm oraz klientów indywidualnych. Zajmuje się kompleksową realizacją projektów akustycznych.

Kompleksowe usługi akustyczne dla biur – zapraszamy!

Nasza firma posiada duże doświadczenie w zakresie realizacji kompleksowych usług akustycznych. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmami. Stawiamy na najwyższą jakość, dlatego proponowane przez nas rozwiązania spełniają wszystkie normy. Wiemy, jak ważna jest nie tylko skuteczność, ale również estetyka, dlatego tworzymy projekty uwzględniające aranżacje wnętrz. Nasz zespół składa się z profesjonalistów posiadających nie tylko dużą wiedzę, ale również doświadczenie – to sprawia, że oferujemy usługi akustyczne dla biur na najwyższym poziomie. Z nami oszczędzasz nie tylko czas, ale również pieniądze. Zapraszamy do kontaktu celem ustalenia szczegółów dalszej współpracy.

Firma Contrato: https://www.contrato.pl/ zajmuje się wygłuszeniem powierzchni biurowych. Sprawdź ich ofertę oraz realizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *