W jaki sposób analizować oferty leasingu?

Do wyboru leasingu podejdź w sposób kompleksowy. Wybierz jak idealną ofertę dla siebie, która będzie najlepszą decyzją z możliwych. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy

Wiele firm decyduje się na wzięcie samochody dostawcze leasing. Jest to najlepsza z możliwych propozycja dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą się nieustannie rozwijać i zależy im na jak najwyższych obrotach. Nie chcą mrozić gotówki, dlatego stawiają na sprawdzone rozwiązania. Jest to słuszna decyzja, jednak aby nie dać się wpuścić w maliny warto postawić na dokładne przeanalizowanie dostępnych ofert leasingowych.

Skorzystaj z indywidualnej pomocy doradcy

Jeśli bierzesz leasing na samochód dostawczy po raz pierwszy warto byś skorzystał z doradztwa profesjonalisty. Taką pomoc możesz uzyskać w firmie CLS – kalkulator leasingu, gdzie pracownicy stawiają na nieustanny rozwój w tej branży. Na rynku panuje spora konkurencja, dlatego warto skupić się jedynie na najlepszych leasingodawcach, którzy zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę od A do Z.

Czym jest koszt całkowity leasingu?

Szukając najlepszej oferty warto skupić się na koszcie całkowitym leasingu. Jest to parametr uznawany za najłatwiejszy do zidentyfikowania. Każda z firm będzie prezentować go w swojej ofercie poszczególnym klientom. Jeśli chcesz podjąć dobrą decyzję, warto byś skupił się na tym, czy w ofercie do całkowitego kosztu doliczono również wysokość wykupu pojazdu. Jeśli nie jest to wyraźnie wyartykułowane, warto zapytać o to doradcę. Zwróć uwagę także na ewentualną opłatę manipulacyjną. Czasami jest ona doliczana do wpłaty wstępnej, jednak nie ujmuje się jej w koszcie całkowitym.

Sprawdź ilość rat leasingowych

Zdarza się, że koszt całkowity nie jest miarodajny, ponieważ firmy przyjmują różnoraką ilość rat przy poszczególnych okresach leasingu. Właśnie stąd często wynikają różnice w ofertach konkretnych leasingodawców. Warto to dokładnie przekalkulować, aby później nie żałować podjętej decyzji. Podczas przeglądania ofert warto zwrócić uwagę również na podstawę oprocentowania, a także koszty związane z ubezpieczeniem. Jest to decyzja na kilka lat, dlatego warto dokładnie przeanalizować rynek, a dopiero później zdecydować się na konkretną firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *