Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

5 ciekawych kierunków studiów dla niezdecydowanych

Portrait of teenager in eyeglasses with backpack looking at camera while standing in the corridor of the university with students in the background

5 ciekawych kierunków studiów dla niezdecydowanych

Wybór studiów jest kluczowym momentem w życiu młodego człowieka. To właśnie od niego zależy jego dalszy los. Decydując się na konkretną dziedzinę studiów, warto wziąć pod uwagę swoje zainteresowania i predyspozycje. Przedstawiamy 5 kierunków studiów dla osób niezdecydowanych. Sprawdź je, być może znajdziesz coś dla siebie!

Wybór kierunku studiów- o czym warto pamiętać?

Studia zajmą kolejnych kilka lat Twojego życia. W trakcie nich będziesz rozwijać się w konkretnej dziedzinie, stąd ich wybór nie powinien być przypadkowy. Oczywiście, możesz też zmienić kierunek, jeśli wybrana opcja okaże się nieodpowiednia. Jak trafnie wybrać kierunek studiów? Podczas podejmowania decyzji weź pod uwagę swoje zainteresowania, mocne i słabe strony. Być może masz jakąś dziedzinę, w której czujesz się dobrze i osiągnąłeś w niej już jakieś sukcesy? Szukaj kierunku, który Cię zainteresuje, czy też będzie rozwijał Twoje pasje.

Lista 5 ciekawych kierunków studiów dla niezdecydowanych

  1. Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem

Czujesz się dobrze w zarządzaniu? Masz cechy przywódcze i charyzmę? Być może specjalność Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem, okaże się trafnym wyborem. Zapisując się do uczelni WSEH na ten kierunek, zyskasz podstawową wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa pomocną w zarządzaniu firmami oraz organizacjami korzystającymi z systemów informatycznych. Praca w cyberbezpieczeństwie opiera się na ochronie systemów informatycznych, sieci oraz danych organizacji przed cyberatakami i kradzieżą. Specjaliści zajmują się np. wykrywaniem incydentów, wprowadzaniem rozwiązań technicznych i procedur, szkoleniem pracowników czy tworzeniem polityk bezpieczeństwa.

  1. Anglistyka

Anglistyka, czyli filologia angielska to idealna opcja dla osób lubiących języki obce. Kierunek ten obejmuje naukę o języku angielskim, literaturze anglojęzycznej czy dydaktyce, a także kulturze krajów anglojęzycznych. Wybierając ten kierunek studiów, opanujesz swój angielski do perfekcji. Możesz zdecydować się na przykład na anglistykę biznesową z elementami zarządzania, tłumaczeniową czy też obejmującą film i media. Właśnie takie kierunki proponuje uczelnia WSEH.

  1. Administracja skarbowa

Specjalność Administracja Skarbowa przygotowuje absolwentów do pracy w organach administracji skarbowej albo w komórkach administracyjnych różnych podmiotów gospodarczych. Ponadto, po ukończeniu takich studiów można pracować w środowisku międzynarodowym. Kierunek ten jest dobrą opcją dla osób interesujących się prawem i podatkami.

  1. Logistyka

Logistyka studia Śląsk to kierunek przyszłościowy. Wybierając go, można mieć pewność zatrudnienia. Logistyka jest w końcu jednym z najważniejszych aspektów działania przemysłu. Podczas studiów na tym kierunku nauczysz się między innymi planować, realizować i kontrolować przepływ wszelkiej maści produktów.

  1. Menadżer kreatywny

Ostatnią propozycją są studia na kierunku Menadżera Kreatywnego. Specjalność ta kierowana jest do osób, które chcą zdobywać kompetencje menadżerskie związanie m.in. z: nowoczesnym marketingiem, rozwojem kreatywności pracowników, wdrażaniem produktów oraz marek. To świetna opcja dla osób aktywnych, szukających ciekawej pracy.

Jak widać, możliwości w wyborze studiów jest wiele. Wystarczy tylko określić swoje zainteresowania i umiejętności, aby dobrać dobry kierunek.