Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Atak zimy w Polsce! Czas na zmianę opon

Każdego roku jest to samo zima zaskakuje drogowców i co gorsze kierowców. Zmiana opon na zimowe, powinna być już dawno załatwiana, ale zdarzają się takie sytuacje, że niestety, ale zostawiamy to zadanie na ostatnią chwilę.

Poranny pośpiech do pracy

Tymczasem budzimy się rano, nierzadko spiesząc do pracy i cóż, szyby zamarzły, aż trzeba je skrobać, a o „łysych” oponach nie wspominamy, ale wiemy doskonale, czym grozi, taka jazda bez odpowiedniego przygotowania.

Skutki zaniedbania

Problemem może się okazać nie tylko sama jazda, a także mandat z brak opon, ale głównie ważne są tu kwestie naszego własnego bezpieczeństwa. Jeżdżąc na letnich oponach narażamy się na ryzyko utraty zdrowia i życia, ale także innych uczestników ruchu narażamy na niebezpieczeństwo związane z własnym zaniedbaniem.

Rodzaje opon samochodowych

Opony letnie nie są przystosowane do jazdy po śliskiej nawierzchni i mają one o wiele mniejszą przyczepność, tym samym sprawiając, ze droga hamowania znacznie się wydłuża, a kiedy auto wpadnie w poślizg, to marne szanse na jakiś manewr z naszej strony. Co gorsza może się to skończyć na drzewie, a także na zderzeniu czołowym z innym pojazdem, nadjeżdżającym z przeciwka, być może także bez zmienionych opon na zimowe.

Apel o rozsądek

Znalezienie dobrej jakości opon dla swojego samochodu nie jest dziś zbyt trudnym zadaniem, można skorzystać na przykład ze strony z aukcjami i tam zamówić sobie opony zimowe.
Najlepiej jest zrobić to w miarę szybko, na przykład już jesienią, a jeśli z jakiegoś powodu znów się spóźniliśmy, to nie ma co rozpaczać na rozlanym mlekiem, ale już teraz warto je sobie zamówić, aby nie zwlekać do kolejnych, być może większych opadów śniegu. Na własnym życiu i zdrowiu nie warto jest oszczędzać, ani odkładać działań zmierzających do jego poprawy na tak zwane jutro.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *