Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Chcesz mieć pracę marzeń, zostań blogerem

Może wydaje Ci się to niezbyt możliwe, ale okazało się, że możliwym jest. Chociaż oznacza dużą konieczność zaangażowania i trzeba wykazać się pewną pomysłowością, ale mając dobry plan, który Ci zaraz przedstawię, każdy może coś takiego zrobić i to samodzielnie. Zacznij od tego, na czym się znasz i o czym mógłbyś, pisać teksty, albo robić wideo. Coś co jest Twoją pasją, być może stanowi Twój zawód wyuczony, to coś co lubisz i mógłbyś opowiadać o tym godzinami.

Co będzie potrzebne?
1. Dobry hosting
2. domena (jeśli zakupisz hosting na cały rok, otrzymasz ją gratis)
3. teksty około 2000 znaków ze spacjami
4. zaangażowanie z Twojej strony

Dobry hosting

Doradzam Ci wybrać akurat tą firmę, a czynię to z kilku powodów, jest tam na przykład katalog aplikacji, dzięki niemu samodzielnie możesz założyć sobie stronę opartą na WordPress i to kilkoma kliknięciami, bez znajomości programowania czy obsługi baz danych.

Domena i jej wybór

Powinna ona kojarzyć się z tym, o czym będzie strona, to znaczy zawierać słowa, informujące, albo planowaną przez Ciebie nazwę marki. Kiedy już ją masz, należy ją dodać w panelu administracyjnym, aby móc na niej zainstalować skrypt WordPress, przechodząc do zakładki instalator aplikacji na dole w panelu admina.

Teksty tematyczne

To mogą być napisane przez Ciebie teksty, dotyczące tego o czym jest strona, ale jeśli wolisz opowiadać, a nie lubisz pisać, to są odpowiednie i darmowe programy do tego, aby móc zamienić mowę na tekst, a potem już tylko sprawdzasz błędy, dzielisz tekst na teksty po 2000 znaków ze spacjami i masz gotowca do publikacji. Wideo, albo audio, też Ci się przydadzą, bo możesz je umieścić na YouTube, albo w innym serwisie, aby promować swoją stronę w linku pod nim.

Zaangażowanie

Chodzi tu o zdobywanie jak największej ilości odwiedzających Twoją stronę, bo gdy ją dobrze wypromujesz, wtedy będziesz mieć możliwość zarabiania na publikacjach sponsorowanych, a także reklamach, związanych z tematyką. Samo tworzenie nowych treści, co najmniej kilka razy w tygodniu, także wymaga z Twojej strony zaangażowania, gdyż nie mając od początku rezultatów finansowych, możesz odczuwać zniechęcenie i jest to zupełnie naturalne, a także trochę stresujące, bądź jednak wytrwały, a osiągniesz, to co chcesz, a uwierz mi to daje sporo satysfakcji.

Promowanie strony

Aby pozyskiwać na swoją stronę użytkowników, którzy są czytelnikami, trzeba zadbać o takie treści, które rozwiązują czyjś problem, na przykład jeśli strona jest o motoryzacji, to można stworzyć tekst o tym: „Jak wymieniać olej w motocyklu?”, albo „Jak podrasować silnik w Mercedesie?” Dobrze jest stosować tematy postów w formie pytań, aby dzięki temu, kiedy ktoś będzie wyszukiwał określonej frazy, mógł trafić na Twoją stronę.

Zaangażowanie część II

Promowanie strony w socjal mediach, to także wyzwanie i może być dobrym pomysłem chwalenie się swoją stroną, ale uwaga trzeba to robić w sposób umiejętny i związany tematycznie z wcześniejszymi postami. Strony o motoryzacji, dobrze jest promować na przykład na stronach z ogłoszeniami, ale konkretnie, na takich grupach i tam, gdzie wcześniej ktoś zamieszczał treści w podobnej tematyce. Chodzi tu o szukanie społeczności, zainteresowanej podobną tematyką do Twojej i dobrze jest czytać najpierw czego dana grupa dotyczy i na co pozwala jej regulamin.

Fan page strony

To taka dodatkowa strona, tyle że na Facebooku, która ma być ściśle powiązana z Twoją stroną blogową, a także warto po jej stworzeniu, dodawać tam zajawki swoich treści, ze strony docelowej, to zwiększa także jej ilość odwiedzających.

Czas, a promocja

Czas pracy blogera na początku to dużo pracy, stresu, a także chęć przyspieszenia, tego aby było dużo użytkowników „na już”, tak się niestety nie da, a sztuczny ruch, to nie to samo co wartościowy, organiczny. Kupiony ruch działa tylko na chwilę i generuje niepotrzebne koszty. Wydatki na reklamę mogą tu mieć dobre zastosowanie, gdyż dzięki temu więcej osób może się dowiedzieć o powstaniu nowej strony, ale wcześniej to nie zapomnij dodać swojej domeny do wyszukiwarki Google, aby mogła się zacząć indeksować. Pamiętaj, że wiele możesz zrobić samodzielnie nie ponosząc żadnych kosztów.

Zarabiaj jako wydawca

Po uzyskaniu 2500 unikalnych użytkowników, możesz dodać stronę rejestrując się jako wydawca, aby zarabiać na dodawaniu do niej płatnych treści. Nie zapominaj jednak pisać własnych tekstów, tak jak do tej pory i to regularnie. To sprawia, że jest ona stale czytana, a użytkownicy korzystają z wiedzy na niej umieszczonej.
Grupa FB – Motywacja do blogowania – dołącz do nas

                               Anita Zielke

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *