Dla kogo dotacje unijne są dostępne?

Za sprawą dotacji z Unii Europejskiej Polska może rozwijać się lepiej. Do wyboru mamy obecnie szeroką gamę różnych konkursów, które pozwalają na otrzymanie dofinansowania. Kto może z nich skorzystać?

Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej z dofinansowań unijnych skorzystało już ponad 200 tysięcy projektów. Aktualnie ciągle pojawiają się nowe możliwości uzyskania środków, ale warto się spieszyć, ponieważ zainteresowanie nimi jest bardzo duże.

Z funduszy europejskich możemy korzystać na dwa sposoby, a mianowicie poprzez tworzenie własnych projektów albo poprzez uczestniczenie w innych projektach. Druga propozycja przede wszystkim dotycz możliwość uzyskania pomocy na rynku pracy, podniesienia swoich kwalifikacji, otrzymania pieniędzy na rozpoczęcie własnego biznesu.

Wsparcie z Unii Europejskiej mogą otrzymać:

  • osoby fizyczne w każdym wieku – poniżej 30. roku życia, powyżej 30. roku życia oraz powyżej 50. roku życia
  • przedsiębiorcy – mikro, mali oraz średni przedsiębiorcy, a także duzi przedsiębiorcy
  • instytucje – organizacje pozarządowe, jednostki naukowe oraz samorządy terytorialne

Form wsparcia jest naprawdę bardzo dużo. Przykładowo jako osoba poniżej 30. roku życia możemy skorzystać z projektów pozwalających nam na uzyskanie pieniędzy na własny biznes czy dofinansowanie kosztów przeprowadzki. Dostępne są między innymi fundusze dla osób zakładających startupy, dla osób z innowacyjnymi pomysłami, także dla rolników.

Organizacje pozarządowe mogą wnioskować o dotacje na naukę dzieci i dorosłych oraz na pomoc osobom w trudnej sytuacji. Ponadto mogą wykorzystać dofinansowania na działania w ramach kultury i środowiska.

Gdzie zwrócić się po pomoc?

Bez wiedzy możemy mieć trudności w rozeznaniu się w funduszach unijnych. Właśnie dlatego warto poszukać pomocy u bardziej doświadczonych w tej dziedzinie. Swoje usługi oferuje między innymi firma Seka.pl, która posiada wieloletnią praktykę w dziedzinie dotacji z Unii Europejskiej. Pomogła już wielu swoim klientom w pozyskaniu pieniędzy na prowadzenie działalności oraz w innych celach. Z ofertą możemy zapoznać się na stronie Seka.pl.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *