Dni zdrowia dla firm – zwiększ efektywność pracowników

O zdrowym stylu życia słyszymy w mediach niemal każdego dnia. Internet jest przesycony dobrymi radami na temat zdrowego odżywiania i zalet wynikających z aktywności fizycznej. Nic więc dziwnego, że wiele firm robi krok w przód i zwiększa świadomość pracowników w tym zakresie. Dowiedz się dlaczego!

Zdrowy pracownik, to dobry pracownik

Organizacja dni zdrowia i bhp w firmach zyskuje na popularności, wielu pracodawców dąży do zwiększenia świadomości pracowników w zakresie konieczności dbania o stan zdrowia.

Prozdrowotna polityka firmy znacząco poprawia wizerunek firmy w oczach klientów oraz partnerów biznesowych. Ponadto pracownicy przykładający większą uwagę do swojego stanu zdrowia rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich, powodują mniej wypadków w trakcie codziennych czynności i są bardziej zmotywowani do pracy, przez co zwiększają zyski firmy

Organizacja dni zdrowia

Wiele firm oferujących tego typu eventy organizuje akcje w siedzibach firm. Dni zdrowia mogą być zorganizowane dla wszystkich pracowników, dla poszczególnych wydziałów, działów, komórek lub poszczególnych osób. Dni zdrowia i bhp organizowane są w taki sposób, aby nie zakłócały normalnego trybu pracy. Mogą one przybierać różne formy, mogą to być wykłady dotyczące prawidłowego odżywiania, rady ekspertów w zakresie rehabilitacji czy fizjoterapii. Na wykładach mogą być poruszane kwestie związane ze stresem, paleniem papierosów, prawidłową postawą w trakcie pracy czy ochroną skóry, jeżeli jest ona narażona na czynniki zewnętrzne podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Dni zdrowia dają również możliwość zdiagnozowania stanu zdrowia. Pracownicy mają możliwość przebadania się, skonsultowania ze specjalistami czy rozwiania swoich wątpliwości w zakresie ochrony zdrowia.

Jeden dzień, a tyle korzyści

Czasami wystarczy jeden dzień, kilka godzin, a czasami zaledwie parę minut, aby zmienić czyjś punkt widzenia, wskazać mu kierunki działań, pomóc coś zmienić w życiu. Odpowiednio wdrożona polityka prozdrowotna firm daje ogromne możliwości. Pracownicy mają możliwość:

  • zdiagnozowania swojego stanu zdrowia,,
  • uzyskania niezbędnej wiedzy, która pozwoli im zadbać o siebie.

Pracodawca natomiast zyskuje zadowolonego, zdrowego pracownika, który odpowiednio zmotywowany będzie w stanie zwiększyć nie tylko swoją efektywność, ale pozytywnie wpłynie na pracę całego zespołu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *