Dopasuj kartę debetową do swoich potrzeb

Konto osobiste w banku wiąże się zazwyczaj z dołączoną do niego kartą debetową, umożliwiającą płatności oraz wypłaty z bankomatów. Mimo, że jest to produkt niejako komplementarny z rachunkiem osobistym, może on wiązać się z szeregiem korzyści i dostępem do licznych promocji. Sprawdź, co możesz zyskać, świadomie wybierając kartę debetową.

Karta debetowa powiązana z rachunkiem osobistym może dawać uprawnienia do rabatów w określonych sieciach sprzedaży, wiązać się z programem cash back, możliwością skorzystania z ubezpieczenia w bardzo korzystnej cenie bądź też dostępem do preferencyjnego sposobu spłacania limitu konta. W ofercie każdego banku znajdziesz co najmniej kilka produktów, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb.

Jeśli kochasz zakupy…

Często kupujesz odzież lub przeznaczasz spore kwoty na rozrywkę, sport bądź inne wydatki, na przykład w określonych sieciach sprzedaży? Dobrym pomysłem może być karta debetowa połączona z programem lojalnościowym. Takie karty debetowe możesz otrzymać na przykład w marketach budowlanych albo sieciach sklepów z artykułami AGD oraz RTV. W ramach programów możesz liczyć na bonusy związane z zakupami w określonej sieci, rabaty wysokości nawet kilkudziesięciu procent bądź też brakiem opłat za kartę. Dobrym wyborem może być także karta debetowa powiązana z programem cash back. Dzięki niej odzyskasz nawet kilkaset złotych rocznie za zakupy w określonych sieciach. Niektóre banki dodatkowo ułatwiają zdobywanie zniżek, umożliwiając klientom instalację specjalnej, dedykowanej aplikacji na smartfon, która z wykorzystaniem geolokalizacji wskazuje pobliskie sklepy, w których można dokonać promocyjnych zakupów.

Jeśli cenisz wygodę

 Jeśli lubisz nowinki techniczne i cenisz wygodę, możesz zdecydować się na konto osobiste umożliwiające płatność telefonem. Innym sposobem na wygodne płatności zbliżeniowe będzie naklejka zbliżeniowa. To nic innego, niż płatnicza karta debetowa w postaci naklejki, którą możesz umieścić na dowolnym przedmiocie (na przykład na telefonie). Naklejka działa podobnie, jak karta zbliżeniowa – podczas dokonywania transakcji na kwotę do 50 złotych nie musisz podawać kodu PIN w celu autoryzacji. Wygodna w użytkowaniu jest też karta umożliwiająca wypłaty gotówki podczas dokonywania zakupów. Taka możliwość dostępna jest w wybranych punktach sprzedaży.

Jeśli zależy ci na tanich pożyczkach z karty

Jeśli chcesz traktować kartę jako narzędzie, które pomoże zdobyć dodatkowe środki na realizację twoich bieżących potrzeb, zdecyduj się na kartę kredytową, która gwarantuje bezodsetkowy kredyt po spełnieniu określonych warunków. Taką rolę może też spełniać konto osobiste z limitem, które pozwoli ci na zaciągnięcie debetu na koncie. Taka pożyczka z karty lub z limitu konta jest zazwyczaj nieoprocentowana pod warunkiem, że zostanie spłacona w określonym terminie. W przypadku kart kredytowych zazwyczaj jest to kilkadziesiąt dni.  

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *