GDZIE PODZIAŁA SIĘ ENERGIA? SPOSOBY NA WALKĘ Z WIOSENNYM PRZESILENIEM

fitness-332278_1280-300x199 GDZIE PODZIAŁA SIĘ ENERGIA? SPOSOBY NA WALKĘ Z WIOSENNYM PRZESILENIEMOdczuwasz permanentne zmęczenie? Bez względu na to, jak długo śpisz, nie masz siły wstać z łóżka? Nie masz pojęcia gdzie podziała się cała twoja energia? Łamie cię w kościach i czujesz się, jakby coś cię rozkładało? Jeśli tym wszystkim symptomom nie towarzyszą żadne dolegliwości chorobowe, najpewniej odczuwasz przykre skutki wiosennego przesilenia.

Jednostka chorobowa

Jeśli o swoich objawach mówisz głośno, nie raz i nie dwa usłyszałeś już pewnie, że użalasz się nad sobą i szukasz wymówek. Spieszymy z informacją, że to, co odbiera ci siły witalne, to faktycznie istniejąca na całym świecie dolegliwość!

Syndrom zmęczenia wiosennego – bo tak brzmi jego medyczna nazwa, to efekt poprzedzających przełom pór roku miesięcy. Latem nie brakuje owoców i warzyw, każdego dnia czerpiesz witaminę D ze słońca, dni są długie a do tego zwykle zaraz się wybierasz lub właśnie wróciłeś z urlopu. To wiele powodów do tego, żeby czuć się naładowanym pozytywną energią i mieć moc. Nastaje jesień i w czasie jej trwania jeszcze jakoś funkcjonujesz – masz naładowane wewnętrzne bateryjki na tyle mocno, że zapasy nie są jeszcze zużyte. Siłą rzeczy jednak, przychodzi zima. Dni są już do bólu krótkie – z domu wychodzisz o zmroku i po zmroku do niego wracasz, nawet jeśli zza chmur nieśmiało wygląda słońce, spędzasz ten czas w pracy, dieta jest uboga w witaminy i minerały, a poziom twojej energii z każdym dniem maleje. Te kilka miesięcy pomiędzy jesienią a wiosną to czas, kiedy siły witalne zostają zużyte do zera.

źródło: https://sportroom.pl/blog/gdzie-podziala-sie-energia-sposoby-na-walke-z-wiosennym-przesileniem/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *