Historia Młodego Biz i jego pierwszej porażki w biznesie

biznesWielkie plany i marzenia o dużej kasie, wolności finansowej oraz sukcesie, którego zazdrościli by mu wszyscy, stało się przyczyną wielkiego wzlotu Młodego Biz oraz dużej porażki… Ale, czy aby na pewno?

Miłe złego początki

Młody Biz, był bardzo entuzjastycznie nastawiony do swoich planów, miał już jako taki pomysł i zaobserwował, że w tym obszarze ludzie kupują. Czego mu było trzeba więcej, pieniędzy na początek oraz załatwienia kilku formalności.

Zaczęło się jakoś tak, ale z kilkoma stresującymi sytuacjami, Młody Biz zastanawiał się, czy da sobie radę, ale z czasem przywyknął do nowej sytucaji na tyle, że czuł się coraz pewniej.

Po kilku miesiącach pojawiły się nawet pierwsze sukcesy. Jakie? Finansowe, Młody Biz zainwestował mało, a dał radę zarobić sporo, bo aż kilka razy więcej. Zrobił jednak jeden poważny błąd, nie zachował czujności i dał się „zwieść na manowce”.

Opinia Starego Biz

– Co myślałeś, że to takie łatwe Młody Biz, tymczasem poniosłeś sromotną porażkę. Mówiełem Ci, że to nie taka „słodka historia” jakby się komuś z boku zdawało – krytykował Stary Biz.

Młody Biz czuł się gorzej i gorzej, raz było trochę lepiej, ale miał nieomylne wrażenie, że zmierza w złym kierunku, że jakaś „tajemna siła” ciągnie go w odchłań czeluści. Nie wiedział, jednak co to jest.

Wkrótce potem Młody Biz poległ całkowicie i… załamał się.

W okolicy działał jednak Wielki Mentor, który zajmował się wieloma aspektami Młodych Biz, znał się na tym co robi, nie tylko teoretycznie, ale także praktycznie. Drogi Młodego Biz oraz Wielkiego Mentora zbiegały się w kilku punktach. Zarówno jeden, jak też drugi, nie wiedzieli jednak co się tak naprawdę dzieje z tym drugim.

Młody Biz od czasu do czasu słuchał porad Wielkiego Mentora, ale nie do końca rozumiał znaczenie, jego słów. Podobał mu się jednak optymizm, który z niego emanował. Starał się także zapamiętać chocaż odrobinę, gdyż rozumiał kwestie teoretyczne.

Pewnego dnia Młodego Biz ogarneło wielkie zdziwienie, kiedy to Wielki Mentor powiedział, że sromotna porażka, to tylko jedna z lekcji, jakie daje życie, a tak naprawdę, to nie stało się nic, aż tak wielkiego, aby nie można było tego naprawić.

Jedna porażka, to kwestia tylko jednej próby, a bywa że sama wiedza teoretyczna, to za mało, bo ważne są też kwestie praktyczne oraz czytanie i analiza wielu czynników, w tym popularnych błędów, które popełniają zarówno Młode Biz, jak też Stare Biz.

Młody Biz zaczął się uczyć, na początku z darmowych materiałów, bo zrozumiał że jedna porażka, to tylko jedna nie udana próba.

http://trendybiznesowe.eu/5-bledow

Młody Biz – człowiek prowadzący nowoczesny biznes

Stary Biz – człowiek prowadzący stary i tradycyjny, nie innowacyjnie prowadzony biznes

Wielki Mentor – człowiek prowadzący jeden lub kilka innowacyjnych biznesów i z ogromną wiedzą praktyczną oraz analityczną

Anita Zielke

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *