Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Kolekcjonerstwo – co zbieramy w swoich szufladach?

Kolekcjonerstwo to jedno z najpopularniejszych hobby. Zbieramy właściwie wszystko, choć skarby, które mamy w swoich szufladach i szafkach zmieniają się co parę lat. Jeszcze kilkanaście lat temu w co drugim domu znajdował się klaser ze znaczkami pocztowymi. Na pewno każdy ma w rodzinie co najmniej jednego wujka, lub dziadka, który taką kolekcję posiadał.

Co kolekcjonujemy?

Dziś zbieranie znaczków jest coraz mniej popularne, ponieważ wysyłamy też coraz mniej listów. Podobnie jest z pocztówkami, które również gromadzone były w spore kolekcje. Lata ’90 w szkołach to prawdziwa fala zbieraczy tzw. „karteczek”. Dzieci zbierały karteczki do segregatorów, które przedstawiały podobizny ich ulubionych postaci bajkowych, piosenkarzy czy zwierząt. Ta moda również przeminęła z końcem lat ’90. Obecnie coraz więcej z nas gromadzi pamiątki, które przywozimy z wakacji, czy wycieczek. W Polsce królują magnesy na lodówkę, ale także breloczki, kredki z nazwami miejscowości czy pluszaki.

Monety i starocie

Trudniej dostępne ale i bardziej wartościowe są monety, które również mają swoich kolekcjonerów. Monety wydawane są przez Narodowy Bank Polski z okazji rocznicy wielu wydarzeń, w dość ograniczonej ilości. Dlatego ich wartość również jest niemała, zarówno dla kolekcjonera jak i potencjalnego kupca. Choć muzyki coraz częściej słuchamy na aplikacjach w telefonie, lub kanałach YouTube nie maleje grupa zwolenników tradycyjnych nośników, którzy nadal kupują płyty CD, a nawet powracające z sukcesem… winyle!

Muzyka na CD i winyle

Muzyczni kolekcjonerzy mają w swoich zbiorach po kilka tysięcy krążków różnych artystów. Jak widać każdy z nas może znaleźć dla siebie dziedzinę, w której zostanie kolekcjonerem. Wystarczy znaleźć gadżet, który w różnych formach możemy zbierać na terenie całego kraju, a nawet i świata.

źródło: https://trendybiznesowe.eu/darmowy-poradnik

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *