Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Luksusowe apartamenty w Warszawie jako inwestycja

Polacy są coraz bogatsi, więc rynek luksusowych nieruchomości rozwija się dynamicznie. Szczególnie dużą popularnością cieszą się luksusowe apartamenty w Warszawie. Okazuje się to być doskonałą inwestycję, która szybko się zwraca.

Dlaczego apartamenty warszawa cieszą się tak dużą popularnością? Przede wszystkim zamożni klienci szukają alternatywnych sposobów inwestowania. Zamiast lokować pieniądze w produkty finansowe wolą zainwestować w luksusowy apartament w stolicy, zwłaszcza ten leżący w doskonałej lokalizacji. W cenie się lokale leżące w centrum miasta bądź w atrakcyjnych dzielnicach. Poza tym muszą mieć parking oraz odpowiednie sąsiedztwo – kawiarnie i luksusowe restauracje w okolicy. Bardzo często takie lokale są budowane przez renomowanych deweloperów. Zakup takiego apartamentu to dobra inwestycja i lokata kapitału. Ich wartość rośnie bowiem z roku na rok i to w tempie szybszym niż cena złota czy obligacji.

Co ciekawe luksusowymi apartamentami w Warszawie interesują się również globalne fundusze inwestycyjne, firmy międzynarodowe itd. Wiedzą one, że wartość luksusowych nieruchomości rośnie średnio o 105 w ciągu 10 lat. Dlatego też cieszą się one coraz większym zainteresowaniem tzw. świadomych nabywców, którzy są gotowi w nie zainwestować jako w pewną inwestycję. Popyt na nieruchomości w stolicy cały czas rośnie i nie zanosi się w tej kwestii na zmiany. Jest zapotrzebowanie również na luksusowe wieżowce czy zabytkowe kamienice w dobrych lokalizacjach. Najdroższe dzielnice to niezmiennie Śródmieście, Mokotów oraz Saska Kępa. Poza tym wysokie ceny lokali są również na Żoliborzu czy w Wilanowie. Popularnością cieszą się dzielnice, które mają tereny zielone i nietypową architekturę. Jednak pomimo wysokich cen apartamenty w Warszawie doskonale się sprzedają. Wpływ na to ma lokalizacja, a także otoczenie i dobra komunikacja z najważniejszymi miejscami miasta. Cena za metr kwadratowy wynosie około 25-30tysięcy złotych za metr kwadratowy, mimo to chętnych na zakup nie brakuje.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *