Czy jest możliwe tanie pozyskiwanie linków do strony przed świętami?

biuroPowszechnie wiadomo, że ruch sklepów zwiększa się głównie na święta. Jest to spowodowane dużym zainteresowaniem kupujących. Jeśli jednak prowadzić się sprzedaż w sieci, taka osoba może nie otrzymać na czas powiadomienia o nowej ofercie, ciekawej promocji, czy też dostrzec w ogóle strony w gąszczu wielu informacji.
Pozyskiwanie ruchu
Dobrze by było móc w jakiś magiczny sposób pozyskać sytuacje w której ofertowy link znalazłby się na cudzych stronach. Wydawać by się mogło to dość kosztowne i nie związane z pozycjonowaniem strony, bo przecież zamieszczanie linków kosztuje, w dodatku to dość czasochłonny proces. A teraz trzeba zajmować się kluczowymi odbiorcami, a nie zajmować marketingowymi działaniami, na to jest czas przez cały rok. Okazuje się że i tak i nie. Marketingowe działania mają za zadanie domykanie sprzedaży, to znaczy działania na korzyść firmy, tak aby ta generowała zyski, a jeśli na rynku ogólnie panuje hossa, bo jest czas przed świętami, to należy z tego jak najbardziej korzystać.
Zgodność tematyczna
Niektórym z kolei wydaje się, że link do ich strony powinien być wyłącznie zamieszczany na stronach zgodnych tematycznie, a to jest błędne przekonanie, dobrze jest mieć różne strony, które do nas odsyłają, zresztą trudno żeby konkurencja sama chciała nas promować, więc należy szukać także innego rodzaju stron, takich które mają dość spory ruch i mogą wygenerować dużą ilość potencjalnie zainteresowanych.
Taka usługa, to pewnie jest droga
Okazuje się, że wcale nie, wystarczy rejestracja w automatycznym systemie do pozycjonowania, aby tam samodzielnie ustawić sobie parametry, a potem kliknąć aktywację, aby machina zakupu linków prowadzących do naszej strony ruszyła. Okazuje się, że koszt pojedynczej frazy to 15 zł m-c przy opcji Twój Budżet, co wcale drogo nie jest zważywszy na ilość takich linków, w dodatku na cały miesiąc. Po uruchomieniu, linki pojawiają się na wykupionych stronach, w określonych przez ich administratorów miejscach. Zwiększenie ruchu może się przyczynić do zwiększenia sprzedaży
Jeszcze więcej linków
Jeśli potrzeba jeszcze więcej linków, to można dokupić sobie dodatkową frazę, a to pozwoli na większą ilość potencjalnego ruchu. Zasada jest taka, że im więcej fraz, tym więcej linków łącznie, pod różnymi słowami kluczowymi, a dodatkowe udogodnienie jest takie, że można zatrzymać całą to automatyzację w dowolnym momencie, pod warunkiem wybrania opcji Twój Budżet. Inną zaletą jest także fakt, że tego typu działanie, nawet od święta, dodatkowo wpływa także na pozycjonowanie strony ogólnie. I być może okaże się że warto jest kontynuować działania w tym zakresie, także w Nowym Roku.

Anita Zielke

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *