Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Nowoczesne samochody hybrydowe

Kierowcy doskonale pamiętają czasy, w których o samochodach hybrydowych mówiono przede wszystkim jako o rozwiązaniu, które ma szansę odmienić oblicze motoryzacji w przyszłości, teraz bowiem ciągle jest bardziej ciekawostką niż pomysłem, który warto rozważyć. Jak zatem sytuacja ta przedstawia się obecnie? Czy doszło już do zmian, które można uznać za przełomowe, czy też hybryda nadal musi czekać na „swoje pięć minut”?

Blaski i cienie napędu hybrydowego

Sprzedaż hybryd rośnie z roku na rok, okazuje się bowiem, że są to pojazdy sprawdzające się coraz lepiej, zwłaszcza w ruchu miejskim. Jeśli rozwijamy nimi niezbyt duże prędkości, możemy liczyć na odzyskiwanie energii, która w innym przypadku byłaby marnowana na samo hamowanie i startowanie. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w godzinach szczytu i w miastach, w których korki nie są dla nikogo zaskoczeniem, co może stanowić odpowiedź na pytanie o to, dlaczego hybrydy cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród taksówkarzy. Warto wspomnieć i o tym, że zakup hybrydy jest coraz atrakcyjniejszy cenowo, co również przekonuje kierowców do tego rozwiązania.
Oczywiście, napęd hybrydowy wcale nie jest wolny od wad, o których możemy zresztą przekonać się w tym samym momencie, w którym zdecydujemy się na opuszczenie miasta. Osiągi samochodów z napędem hybrydowym nadal trudno uznać za imponujące, okazuje się przy tym, że palą one znacznie więcej niż diesle oraz auta z silnikiem benzynowym.

Najciekawsze przykłady samochodów hybrydowych

Gdybyśmy chcieli wskazać tego producenta samochodów hybrydowych, który przygotowuje ofertę w największym stopniu wartą zainteresowania, z pewnością byłaby to Toyota. To właśnie ona może pochwalić się imponującym doświadczeniem rynkowym, oferuje bowiem hybrydy już od dwudziestu lat. Co więcej, nie ulega wątpliwości, że przygotowywane przez nią samochody cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W 2017 roku zarząd firmy poinformował o sprzedaży 10 milionów pojazdów hybrydowych na całym świecie, a choć napęd hybrydowy największą popularnością cieszy się w Ameryce Północnej, rosnące zapotrzebowanie na samochody tego typu jest notowane także na innych kontynentach. Toyota nie wydaje się być zresztą w pełni usatysfakcjonowana osiągniętym przez siebie wynikiem, co pozwala mieć nadzieję, że przygotowana przez nią oferta będzie systematycznie rozwijana.

Oczywiście, Toyota nie tylko nie ma monopolu na rynku pojazdów hybrydowych, ale nieustannie musi śledzić poczynania swoich konkurentów. Również inni producenci samochodów docenili potencjał silnika hybrydowego i potrafią doskonalić swoje modele tak, że przekonują do siebie nawet osoby do tej pory nastawione sceptycznie do innowacyjnego rozwiązania. Przykładem może być tu choćby – Kia Optima, to bowiem właśnie ten model przekonał wielu kierowców, że solidna hybryda wcale nie musi być rozwiązaniem drogim. Ciekawym rozwiązaniem jest też Volkswagen Jetta, który potwierdził poprzez swój dynamizm, że jazda hybrydą może być wyjątkowo przyjemna nawet dla kierowców, którzy lubią wyzwania. A przecież firm, które oferują samochody z napędem hybrydowym jest znacznie więcej!

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą motopozyczka.pl, której specjalizacją jest udzielanie pożyczek pod zastaw samochodu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *