Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Nowoczesne wyposażenie sali konferencyjnej

Miejsce, w którym organizujemy spotkanie, konferencje czy szkolenia ma bardzo duże znaczenie. Jego charakter wpływa zarówno na przebieg jak i odbiór wydarzenia. Jeżeli jesteśmy organizatorami i wybieramy wnętrze, to musimy zwrócić uwagę na wiele rzeczy.

W co powinna być wyposażona nowoczesna sala konferencyjna? Jako jedne z najważniejszych elementów nowoczesnej sali konferencyjnej, należy wymienić:

Projektory, sprzęt audio-wizualny oraz nagłośnieniowy, to niezbędne wyposażenie umożliwiające komfortową komunikacje pomiędzy mówcą, a słuchaczem. Odpowiedni sprzęt należy dobrać w zależności od potrzeb konferencji. W bardzo dużych pomieszczeniach, podstawą jest bezprzewodowy mikrofon oraz nagłośnienie pozbawione zakłóceń. Dzięki niemu przekaz dotrze do wszystkich uczestników niezależnie od miejsca, z którego będziemy mówić.

Wygodne meble. Komfort podczas konferencji jest bardzo ważny. Uczestnicząc w spotkaniu będziemy zmuszeni niejednokrotnie do kilkugodzinnego siedzenia. Oprócz wygody, odpowiednie meble powinny idealnie współgrać z wnętrzem sali oraz być zadbane. Ich estetyka wpływa na pozytywny wizerunek firmy, jednak jej brak skutecznie ją pogarsza. Ponadto, przyjazne warunki sprzyjają szybkiemu przyswojeniu wiedzy.

Zaplecze socjalne. W nowoczesnej sali konferencyjnej nie powinno zabraknąć miejsca, gdzie po zakończeniu wykładu będziemy mieć możliwość skonfrontowania naszych poglądów z innymi uczestnikami. Tego typu spotkania to idealne miejsce do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Dlatego oprócz strefy przeznaczonej do pracy, powinno mieć przestrzeń, umożliwiającą swobodne poruszanie się.

Klimatyzacja, dobre oświetlenie itp. Nikt z nas nie lubi przytłaczających pomieszczeń. Lepiej czujemy się w klimatyzowanych, dobrze oświetlonych i przyjaznych wnętrzach. Zła kolorystyka ścian, brak okien i sztuczne oświetlenie obciążające nasz wzrok, to tylko niektóre z wielu czynników utrudniających uczestniczenie w spotkaniu. Wyposażenie sali konferencyjnej powinno sprzyjać skupieniu i nauce. Oświetlenie musi gwarantować komfort i swobodę widzenia.

Jakie urządzenia są przydatne? – wygodne rozwiązania

Nie ulega wątpliwości, że każda sala konferencyjna powinna posiadać niezbędny sprzęt. Będzie on inny ze względu na charakter organizowanego spotkania, jednak istnieją rozwiązania, które przydadzą się zawsze, bez względu na rodzaj przedsięwzięcia. Do takich uniwersalnych urządzeń należy zaliczyć:

Projektor i ekran. To absolutna podstawa, dzięki której każda dobrze przygotowana prezentacja dotrze do uczestników i będzie zrozumiała. Najlepszym rozwiązaniem jest projektor umieszczony pod sufitem oraz ekran przymocowany stabilnie do ściany. W przypadku niektórych konferencji ciekawym rozwiązaniem może być tablica interaktywna, stanowiąca alternatywę dla zwykłego ekranu oraz wizualizer pozwalający na zeskanowanie obiektu i wyświetlenie trójwymiarowego efektu szerszemu gronu odbiorców.

Odpowiednie nagłośnienie powinno być uwarunkowane od wielkości sali. Czasem wystarczy kilka głośników podłączonych do laptopa, jednak w przypadku dużych pomieszczeń niezbędny jest mikrofon.

Sprzęt konferencyjny ułatwia dyskusję w dużym gronie. Często montuje się w tym celu pulpity wyposażone w mikrofony.

Odpowiednie kable. To rzecz niezbędna, bez której podłączenie laptopa do zwykłego rzutnika będzie niemożliwe.

W małym pomieszczeniu wystarczy panel lub pilot pozwalający sterować projektorem, natomiast w innym wypadku najodpowiedniejszy będzie cały scentralizowany system zarządzający wieloma funkcjami równocześnie. Inteligentna sala konferencyjna to bardzo wygodne rozwiązanie. Możemy zaprogramować ekran, rolety, temperaturę, projektor czy światła tak, aby o konkretnej godzinie zapewniły idealne warunki potrzebne do przeprowadzenia spotkania. Wszystko jest dostępne za sprawą jednego przycisku. W łatwy sposób za pomocą np. aplikacji na smartphonie przygotujemy wnętrze na przybycie kontrahentów z wyprzedzeniem ich i naszym. Sala konferencyjna jest miejscem, gdzie często zapadają decyzje dotyczące rozwoju firmy. Dlatego warto zadbać o jak najlepsze warunki panujące w tym miejscu.

Artykuł przygotowany przez firmę Magia Dźwięku zajmującą się projektowaniem i wykonawstwem instalacji systemów nagłośnieniowych, oświetleniowych, audiowizualnych oraz konferencyjnych.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *