Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Jak obniżyć koszty obsługi BHP i zachować wysokie standardy bezpieczeństwa pracy?

bhptrendyChociaż kary za niedopełnienie formalności związanych z okresowymi szkoleniami BHP oraz nienależytym nadzorem w czasie prac, w określonych branżach i firmach są wysokie, niektórzy właściciele firm szukając oszczędności, najpierw chcieliby ciąć koszty związane z tym właśnie działem. A jest to błędem, a także zupełnie niepotrzebną i złą praktyką. W ostatnim czasie pojawiła się moda na oddelegowywanie niektórych zdań, należących do danej firmy do innej firmy lub osoby prowadzącej działalność gospodarczą jednoosobową. Chodzi w tym o to, że koszty są wtedy niższe dla firmy, która niejako zleca wykonanie określonej usługi, może to być na przykład zorganizowania szkolenia, albo prowadzenia nadzoru nad określonymi pracownikami, czy w czasie pracy w hali maszynowej.
Dział BHP Opole, to taka kategoria na której nie warto w ogóle oszczędzać, w myśl zasady ze lepiej jest działać profilaktycznie, niż radzić sobie potem z negatywnymi skutkami. Dobrze przeszkolony personel to gwarancja nie tylko bezpiecznej pracy, ale także większej jakości pracy i jej wydajności. To oznaczać może w praktyce także mniej zwolnień lekarskich, a także zmniejszenie ewentualnych skutków wypadków, które mogłyby się zdarzyć. W zakres szkoleń wchodzi także instrukcja postępowania po wypadkowego oraz mogące uratować czyjeś życie działania w pierwszych minutach po takim wypadku.
Pojedyncze szkolenie nie załatwia jednak sprawy, o wiele ważniejsze jest ich powtarzanie co jakiś czas w celu utrwalenia wiedzy i zapewnienia swojemu personelowi niejako automatycznego działania w razie wypadku, bo dobrze wyćwiczonego. Warto tu dodać, że w czasie realnego zagrożenia i tuż po wypadkach następuje nagły wzrost panicznych zachowań i tylko umiejętność zachowania spokoju także w takich sytuacjach może pomóc w znacznie szybszym i łagodniejszym stanie wybrnąć z takiego kryzysu. Dla samego poszkodowanego, to może być kwestia życia lub śmierci, o czym także nie warto zapominać. Dobrymi przykładami mogą tu być górnicy ratujący życie kolegów w czasie zawalenia się urobiska, albo współpracownik robiący masaż serca osobie, która miała zawał. Są to przykłady zaawansowanej wiedzy z zakresu BHP, ale nie raz już takie odruchy zwykłego człowieka uratowały komuś życie.

Źródło: http://www.pwljm.pl/bhp-opole/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *