Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Poleasingowe komputery w firmie sposobem na oszczędzanie


Przy prowadzeniu działalności gospodarczej zdarzają się etapy, w których przedsiębiorca powinien uczynić wszystko, aby zaoszczędzić na kosztach inwestycji i bieżącej działalności. Zwłaszcza młode firmy muszą w dużej mierze dbać o dobrą kondycję swoich finansów. Oszczędności można szukać w zasadzie wszędzie, nawet przy okazji wyposażania na przykład nowego biura w sprzęt komputerowy.

Czemu warto kupować używany sprzęt komputerowy?

Argumentem przemawiającym za zakupem używanego sprzętu komputerowego jest niewątpliwie jego cena. Firma dokonująca kalkulacji kosztów nabycia wysokiej jakości, markowych komputerów i wszelkich urządzeń towarzyszących, niezbędnych w biurze, może dojść do wniosku, że nie stać jej na taką inwestycję. Alternatywą pozostaje zakup komputerów z niższej półki, które nie będą miały pożądanych parametrów, albo kupno sprzętu używanego, ale w dobrym stanie.

Komputery używane, na przykład poleasingowe, były używane przez jakieś 2-3 lata, więc nie są sprzętem przestarzałym. W firmach są one serwisowane przez informatyków, dlatego możemy mieć w zasadzie pewność, że będą działały bez zarzutu.

Gdzie kupować używany sprzęt komputerowy?

Źródłem używanych komputerów mogą być zarówno osoby prywatne, które sprzedają swoje stare komputery w serwisach aukcyjnych lub ogłoszeniowych, albo firmy, które profesjonalnie się tym zajmują. Istnieją przedsiębiorstwa, takie jak na przykład Dalian Trading trudniące się sprzedażą poleasingowego sprzętu komputerowego. Dzięki ich ofercie można nabyć naprawdę wysokiej jakości komputery używane, w dobrym stanie, które jeszcze długo posłużą nowym nabywcom.

Poleasingowe komputery to sprzęt, który leasingobiorca wziął do korzystania na założony okres, a następnie zwrócił je zgodnie z umową do firmy leasingowej. Ta może odsprzedać komputer innej osobie czy firmie. Sprzedający komputery poleasingowe zajmują się z jednej strony ich skupem, a z drugiej oferowaniem swoich sprawdzonych uprzednio sprzętów nowym nabywcom.

Dzięki takiej praktyce można kupić dobrej jakości komputery – co prawda używane, ale w pełni sprawne, z oprogramowaniem użytkowym, które będą kosztować nawet o połowę mniej niż nowe tej samej klasy.  Najlepiej kupować komputery poleasingowe od sprawdzonych dostawców, którzy każdy komputer dokładnie sprawdzają przed wystawieniem go na sprzedaż i udzielają nawet gwarancji na jego bezawaryjne działanie, np. gwarancji rozruchowej.

Sprawdź poleasingowe laptopy w Szczecinie na DalianTrading

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *