Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Programy lojalnościowe – czy warto brać w nich udział i jakie są z tego korzyści

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych sklepów i coraz bardziej różnorodnych. Jest tego tak dużo, że czasami sami nie wiemy gdzie się udać, aby zakupić wszystko za jednym razem.

Powstały galerie handlowe, sklepy internetowe, które pozwalają nam w szybki sposób znaleźć tego czego szukamy, a dodatkowo w konkurencyjnych cenach. Lokalne sklepy są  w obecnych czasach coraz mniej atrakcyjne, bo nie znajdziemy tam wszystkiego czego potrzebujemy. Takim lokalom trudno się utrzymać, ponieważ wszędzie czai się konkurencja, która jest o wiele bogatsza w asortyment. Jeżeli nie wyróżniamy się jakością, oryginalnością i w dodatku dobrą ceną, możemy liczyć na szybki spadek naszych korzyści z towaru.

Z tego powodu trudno o stałego klienta, który będzie wierny cały czas jednej marce i chętnie będzie zaglądał do naszego sklepu bez żadnych korzyści. Sieciówki, jak również sklepy lokalne starają się wyjść na przeciw utracie stałych bywalców i znalazły sposób na pozyskiwanie klientów oraz utrzymanie starych. Ten pomysł to programy lojalnościowe. Co to jest ? Z reguły są to karty stałego klienta, które uprawniają chętnych, którzy ją założyli do dodatkowych rabatów oraz do informacji o nowościach w danym sklepie.

Pełni to rolę podziękowania i pewnego rodzaju uprzywilejowania. Brzmi zachęcająco. Jest to na pewno świetny sposób na promocję sprzedaży , który działa jak magnes. Korzyści pozostają po obu stronach – z jednej jest to przyciągnięcie klienta do swojego salonu lub strony internetowej, natomiast z drugiej obniżenie ceny produktu. W dodatku klient zadowolony poleci nas dalej swoim znajomym. Systemy lojalnościowe to na pewno strzał w dziesiątkę. Myślę, że na początku sieciówki nie zdawały sobie sprawy z tego jak dobrze podziała to na ich sprzedaż.

Programy lojalnościowe znajdziemy obecnie praktycznie wszędzie tzn. od sklepów z odzieżą po sklepy żywnościowe, sportowe czy nawet wędkarskie. Jeżeli dany sklep nie zainwestował w tego typu promocję sprzedaży na pewno na tym traci prędzej czy później. Sieciówki głównie wykorzystują do promocji święta np. Walentynki, Dzień Kobiet i przyciągają wtedy klientów dodatkowym rabatem. Kto z nas nie skusiłby się na 25% rabatu na Nową Kolekcję czy też druga rzecz 50% tańszą. W takich dniach uszczęśliwiamy swoją wybrankę serca jak, a galerie handlowe czy sklepy internetowe przekonują się, że takie akcje mają sens. 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *