Przewodnik: jak właściwie pakować produkty?

Pakowany towar ma różne kształty i rozmiary, a także własne wymagania i specyfikacje dotyczące opakowania

Pakowany towar ma różne kształty i rozmiary, a także własne wymagania i specyfikacje dotyczące opakowania. Twoim priorytetem jest dostarczenie towaru do klienta w takim samym stanie, w jakim go wysłałeś. Właściwe opakowanie jest najważniejszym czynnikiem w osiągnięciu tego celu.

Po co pakować towar?

Jak wszyscy wiemy, podróż każdą drogą, czy to lądową, czy powietrzną czy wodną, nigdy nie jest idealnie płynną jazdą, a wszystkie, nawet niewielkie, uderzenia i drgania narażają towar na możliwość uszkodzenia, ale przy prawidłowym opakowaniu, uszkodzenie ładunku może zostać zminimalizowane. Rzeczywisty koszt zniszczeń jest znacznie wyższy niż początkowo myślisz, ponieważ musisz wziąć pod uwagę:

– wymianę towaru na nieuszkodzony,

– koszty transportu,

– czas stracony na transport pierwszej i drugiej partii towaru,

– czas spędzony na rozmowach z niezadowolonym klientem,

– utylizację uszkodzonego ładunku.

Rodzaje opakowań

Od prostego pudełka kartonowego, po duże drewniane skrzynie – opakowanie może przybrać wiele różnych form, w zależności od potrzeb.

Kartony – ułatwiają transport towarów, trzymając luźne elementy razem. Pozwalają na użycie innych materiałów opakowaniowych, takich jak opakowanie piankowe.

Palety – nieważne, czy transportujesz małe pudełka, czy ciężki sprzęt – prosta paleta jest jednym z najpopularniejszych rodzajów opakowań. Pakowanie ładunku na palecie zapewnia stabilność, ułatwiając obsługę. Upewnij się, że paleta jest w dobrym stanie i że ciężar Twoich towarów jest równomiernie rozłożony.

Skrzynie – mogą być dostosowane do każdego rodzaju ładunku. Solidne ściany i mocne struktury nośne ułatwiają ładowanie i zapewniają pełną ochronę.

Worki – najlepszy sposób na spakowanie towarów sypkich. Jeżeli pakujesz swój towar w worki, upewnij się, że dysponujesz najlepszym systemem zamykania worków, np. zaszywarką firmy FISCHBEIN, którą możesz zakupić w Alima-Pack ze Środy Wielkopolskiej. Odwiedź stronę internetową www.alimapack.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą praktycznych i wytrzymałych urządzeń niezbędnych przy ważeniu i pakowaniu produktów oraz zamykaniu worków.

Jest wiele rzeczy, które trzeba brać pod uwagę przy pakowaniu i transporcie ładunku, np.:

Środowisko drogowe – dziury w asfalcie i szaleni kierowcy są przeszkodami, które mogą stanąć na drodze Twojego produktu do klienta. Pakuj swoje towary z myślą o stabilności, aby zapewnić im bezpieczną podróż.

Etykietowanie – umieszczanie etykiet towarowych na Twoim towarze zapewni, że towary zostaną prawidłowo załadowane i dostarczone do odpowiedniego miejsca. Upewnij się, że etykiety są łatwo widoczne. W transporcie delikatnych lub kruchych materiałów pakowanych w kartony dobrym pomysłem jest oznakowanie pudełka obrazem towaru. Nie umieszczaj etykiet bezpośrednio na powierzchni swoich towarów, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie.

Popraw swoje opakowanie

Poświęć trochę czasu na sprawdzenie obecnego opakowania. Czy możesz wprowadzić jakiekolwiek zmiany w tym, co robisz obecnie? Szycie worków to nie taka prosta sprawa. Porozmawiaj z przedstawicielem firmy Alimapack i sprawdź, jakie ulepszenia można Ci zaproponować. Prawidłowe pakowanie ładunku zapobiega uszkodzeniu i oszczędza pieniądze. Zadbaj o to, by Twój towar zawsze docierał do klienta w perfekcyjnym stanie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *