Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Rodzaje ekspresów firmowych

W każdej większej firmie znajdują się obszary socjalne, które pozwalają na skorzystanie z różnych urządzeń gastronomicznych oraz użytkowych. Należą do nich również ekspresy do kawy, których rodzaje różnią się rozmaitymi parametrami.

Ekspresy przelewowe

Najlepszym rozwiązaniem dla miejsc w których pracuje zaledwie kilka osób, są przelewowe ekspresy do kawy do firm. Przyrządzana za ich pomocą kawa posiada delikatny aromat, ale nie jest zbyt mocna. Dlatego może z powodzeniem zastąpić herbatę lub niezdrowe napoje izotoniczne z automatów.

Przelewowe ekspresy do kawy są bardzo proste w obsłudze. Wystarczy umieścić w urządzeniu filtr, wsypać do niego odpowiednią ilość kawy i wlać do kolejnej komory wodę. Przygotowany napój spływa do niedużego dzbanka. Zaletą nowoczesnych ekspresów przelewowych jest funkcja wyboru mocy kawy. Nierzadko posiadają również opcję podgrzania już przygotowanego naparu.

Ekspresy na kapsułki

W niewielkich biurach, z których korzystają kilkuosobowe grupy, najlepszym rozwiązaniem są ekspresy do kawy na kapsułki. Tego typu sprzęt jest nieco droższy w eksploatacji, ponieważ wymaga stosowania specjalnych kapsułek. Jednak taka kapsułka pozwala na przygotowanie jednej filiżanki naparu

W porównaniu z przelewowym, takie ekspresy do kawy do firm pozwalają na przyrządzenie bardziej różnorodnych napojów, m.in. macchiato, espresso, mocca czy latte. Sprzęt na kapsułki jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Wystarczy nalać do niego wody, wybrać określony program oraz podstawić w odpowiednim miejscu filiżankę, a następnie czekać na przygotowanie kawy.

Ekspres ciśnieniowy

Coraz popularniejszym rozwiązaniem w dużych biurach są ekspresy ciśnieniowe. Na rynku dostępne są modele wyposażone w młynek oraz urządzenia bez usprawnień tego typu. Młynek pozwala na zmielenie ziaren kawy, co ułatwia uzyskanie napoju o znacznie bardziej intensywnym aromacie. Ciśnieniowy ekspres do kawy działa w sposób nieco bardziej skomplikowany, niż modele przelewowe.

Za proces parzenia kawy odpowiada w nim para wodna. Za pomocą takiego urządzenia można przygotować zarówno mocną i aromatyczną kawę espresso, jak i napój o bardziej delikatnym aromacie oraz średniej mocy, na przykład cappuccino. Nierzadko ciśnieniowe ekspresy posiadają dodatkowe wyposażenie w postaci dyszy do spieniania mleka oraz podgrzewacz. Pozwalają również na przygotowanie bardzo wielu kaw naraz, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem do nawet stosunkowo dużych firm.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *