Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Rozwój internetu światłowodowego

Światłowód Szczecin
Światłowód Szczecin

Internet zdecydowanie zawojował współczesny świat. Umożliwił łatwiejszy dostęp do informacji, komunikowanie się z osobami, które mogą znajdować się nawet na drugim końcu świata. Za pomocą sieci relaksujemy się, pracujemy, uczymy. Ciężko byłoby wyobrazić sobie obecnie życie bez dostępu do sieci, która zdominowała prawie każdą sferę naszego życia.
Rosnące oczekiwania względem sieci, to także rosnące wymagania – słabe połączenie internetowe oznacza długotrwały czas oczekiwania na załadowanie stron lub przedłużające buforowanie. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na stabilny i szybki dostęp do sieci, coraz częściej w domach spotykany jest internet światłowodowy.
Internet światłowodowy zawdzięcza swą szybkość bezpośredniemu połączeniu centrali z domem abonenta, w przeciwieństwie do tradycyjnych połączeń, które korzystały sieci Ethernet lub telewizji kablowej do konwertowania sygnału optycznego na elektryczny. Ponadto najczęściej do przesyłania danych wykorzystywana jest technika FTTH, która zapewnia bezpośrednie przesyłanie danych do abonenta, bez spowalniania sygnały przez urządzenia aktywne lub konwertujące sygnał. Włókna światłowodowe są wyjątkowo cienkie, a ich instalacja nie jest skomplikowana, zatem z łatwością można je poprowadzić wzdłuż listw, a cała instalacja jest prawie niewidoczna. W nowych budynkach instalacja światłowodowa jest już zabudowana, co znacznie ułatwia dostęp do superszybkiego Internetu.
Liczne zalety, jakie niesie ze sobą dostęp do internetu światłowodowego, wpływają na rosnącą popularność tego typu połączenia internetowego w naszym kraju, dlatego coraz więcej dostawców w swojej ofercie posiada superszybki Internet. Orange jest jedną z najpopularniejszych sieci komórkowych w Polsce, który stale poszerza swoją ofertę, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów. Światłowód Orange zapewnia błyskawiczne pobieranie filmów, muzyki, gier, oglądanie filmów oraz programów bez zbędnego, irytującego buforowania oraz możliwość grania online bez opóźnień. Bez względu na to, jak wielu użytkowników korzysta w tej samej chwili z sieci, prędkość połączenia zawsze jest taka sama. Ponadto instalacja jest bardzo prosta i nie wymaga dodatkowych kosztów (http://swiatlowod.orange.pl/szczecin).
W zależności od tego, jakie są nasze potrzeby, sieć Orange proponuje swoim klientom pakiety o różnych prędkościach i cenach – możliwe jest uzyskanie prędkości nawet 600 Mb/s! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą internetu światłowodowego, jaką proponuje sieć Orange, a specjaliści dobiorą dla Państwa taki pakiet, aby spełniał on wszelkie Państwa oczekiwania.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *