Sejf w handlu – sprawdź jak dbać o bezpieczeństwo w biznesieBig light multistorey shopping mall. Customers using escalators to get up and down. Trade centre of Petronas Twin Towers in Kuala Lumpur, Malaysia
Handel, niezależnie od dziedziny do jakiej należy, zawsze wiąże się z obiegiem gotówki. To z kolei często przyciąga złodziei. Jak skutecznie zabezpieczyć punkty handlowo usługowe, restauracje, hotele i podobne miejsca? Z czym wiąże się zagrożenie?

Duża ilość obsługiwanych klientów oraz wykonywane przez nich różnorodne opłaty są prawdziwą okazją dla złodziei. Również konieczność opróżnienia kasy jest czynnikiem zagrażającym. Organizowanie kradzieży nie zniechęca nawet monitoring czy ochrona obiektu. Jak więc można dodatkowo zabezpieczyć i przechowywać aktualne wpływy?

Gotówka w pełni bezpieczna

Najważniejszym elementem, który znacznie wpływa na bezpieczeństwo, jest właściwy sposób przechowywania większej ilości gotówki. Najlepiej w tym celu sprawdzą się odpowiednie sejfy. Dlaczego? Po pierwsze dostęp do całkowitych wpływów ma tylko ograniczona ilość osób np. właściciel lub manager. Po drugie kwota ogólnodostępna w obiekcie jest zmniejszona do całkowitego minimum – zarówno w obliczu kradzieży lub nieuczciwego pracownika większość wpływów jest niedostępna. Ograniczony dostęp jest najlepszym zniechęceniem dla potencjalnych złodziei.

Jakie są zalety sejfu w handlu?

Każdy chce, żeby biznes przynosił zyski, a z drugiej strony jego prowadzenie nie było zbyt utrudnione. Właśnie dlatego zainstalowanie sejfu jest bardzo dobrym wyborem. Wyznaczona osoba w każdej chwili ma do niej dostęp. Z kolei inni pracownicy w prosty sposób mogą na bieżąco umieszczać w nim pieniądze lub przedmioty. Uniemożliwienie dostępu do całości wpływów jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na wyeliminowanie ryzyka kradzieży.

Najlepsze technologie zabezpieczające w handlu

Najbardziej polecane, ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa oraz funkcjonalność, są sejfy depozytowe oraz wrzutowe. Wyróżniają się one łatwym dostępem dla pracowników. Nie jest konieczne, żeby otwierali sejf przy każdorazowym dokładaniu pieniędzy. Wystarczy je włożyć przez specjalny otwór wrzutowy. Można wybrać model o dowolnej wielkości oraz umożliwiający przechowywanie różnorodnych przedmiotów. Zaawansowane zabezpieczenia, różne systemy zamków oraz wysokie systemy odporności gwarantuje całkowitą ochronę. Wiele ciekawych propozycji można znaleźć na stronie internetowej: https://www.hartmann-tresore.pl/sejfy/sejf-wrzutowy/

Bezpieczeństwo dla każdego

Dopasowane do potrzeb Współczesne rozwiązania zabezpieczające są nie tylko niezwykle skuteczne. Wyróżniają się również przystępną ceną, dostępną dla każdego. Ponadto można zamówić sejf dopasowany do indywidualnych potrzeb w biznesie, wzbogacony o potrzebną funkcjonalność np. automatyczne zliczanie gotówki. Takie rozwiązanie jest zarówno praktyczne, jak i całkowicie bezpieczne.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *