Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Stelvio w limitowanej wersji First Edition

Szukasz luksusowego SUV-a z imponującym wyposażeniem? Wystarczy, że choć raz spojrzysz na Stelvio w limitowanej wersji First Edition, aby podjąć decyzję. Ten sportowy, masywny samochód to pierwszy SUV ze stajni Alfy Romeo i na dodatek doskonałe rozwiązanie dla kierowców lubiących jazdę po wymagającym terenie. Co zyskujesz wybierając pełne wyposażenie? Sprawdźmy.

Unikatowe rozwiązania

Pierwsze zachwyty nad Stelvio już nieco ucichły, czas więc skupić się na tym, co Alfa Romeo może zaoferować we wzbogaconej wersji, a mianowicie wyposażeniu First Edition. SUV jest masywnym, ale bardzo lekkim samochodem. Właściwości te pozwalają na swobodniejszą jazdę w każdych warunkach. Kierowca zyskuje doskonałą widoczność dzięki wysoko ustawionej kabinie, odpowiednio wyprofilowanym fotelom oraz masie samochodu rozłożonej w proporcji 50/50.

Wnętrze pozostaje przy tym dość ascetyczne – skromne ozdobniki, praktyczne ułożenie kierownicy, drążka skrzyni biegów oraz przycisków, łatwy dostęp do nawigacji czy schowków… Takie otoczenie zachęca do jazdy, a także pozwala skupić na tym co dzieje się na drodze. Prosto i zarazem estetycznie – twórcom przyświecała idea stworzenia wnętrza skromnego, ale zarazem praktycznego. Wykończenie z ciemnej skóry oraz drewna jeszcze bardziej potęguje wrażenie wyważonego minimalizmu.

Nienaganna elegancja

Ale to dopiero początek. Auto zaopatrzone zostało w nowoczesne, estetycznie wykończone elementy wyposażenia, które nadają Stelvio sportowego zacięcia. Warto wspomnieć tu o biksenonowych reflektorach, 20-calowych aluminiowych felgach wyprodukowanych ze stopów lekkich czy zaciskach hamulcowych pokrytych lakierem. SUV staje się w ten sposób nie tylko dynamicznym, ale dodatkowo ekskluzywnym samochodem idealnym do jazdy po mieście.

First Edition ma też sporo do powiedzenia w kwestii technologii. Wersja ta wyposażona została m.in. w  kamerę cofania z dynamicznym liniami, system nawigacji 3D oraz 7-calowy wyświetlacz TFT. A silnik? I tutaj twórcy nie zawiedli. Kierowcy, którzy zdecydują się na jazdę SUV-em we wzbogaconej wersji, mogą cieszyć się turbodoładowaną jednostką benzynową 2.0 o mocy 280 KM, wspomaganym przez 8-biegową automatyczną, energiczną skrzynię biegów. Robi wrażenie, prawda?

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *