Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Czy warto stosować odżywki?

Wiele osób, które zaczynają swoją przygodę z treningiem na siłowni zastanawia się, czy proces budowy masy mięśniowej bez żadnego dodatkowego wspomagania jest w ogóle możliwy?

Oczywiście, istnieje całkiem sporo grono zwolenników “naturalnego” treningu, niestety ich stanowisko jest wewnętrznie sprzeczne a co najważniejsze, nie znajduje pokrycia w faktach. Prawda jest bowiem taka, że do kategorii “dodatkowego wspomagania” należy zaliczyć nie tylko odżywki i witaminy dla sportowców, ale także chociażby dietę kulturystyczną, która stanowi jeden z bazowych elementów budowania masy mięśniowej.

Czy da się wyrobić muskulaturę bez odżywek?

Odpowiedź na pytanie zawarte w powyższym tytule brzmi: oczywiście, że tak. Problem jednak w tym, że unikanie takich odżywek, jak na przykład kreatyna lub glutamina, musi prowadzić do stosowania innego rodzaju środków wspomagających, czyli na przykład faszerowania organizmu koncentratami białka serwatkowego. Tymczasem, jest to rozwiązanie o wiele mniej efektywne niż dobre odżywki, a co więcej może prowadzić do zaburzeń funkcjonowania naszego organizmu. Warto sobie uświadomić, że odżywki oraz wszelkie suplementy diety dla sportowców stanowią po prostu skondensowaną formę określonych substancji odżywczych. Odżywki są standardowo stosowane przez sportowców chyba wszystkich możliwych dziedzin a jakiekolwiek doniesienia na temat ich potencjalnie negatywnego wpływu na zdrowie człowieka nie znalazły potwierdzenia w badaniach naukowych, Stosując odżywki warszawa nie powodujemy procesu sztucznej stymulacji przyrostu mięśni, jak błędnie uważa wiele osób. Rolą odżywek jest dostarczenie naszemu organizmowi substancji, które dostarczają “budulca” dla przyrostu masy mięśniowej, a ponadto chronią mięśnie(jak na przykład bcaa), a także wzmacniają organizm, zwiększają siłę, wydolność i dynamikę i wreszcie dostarczają naszemu ciału odpowiedniej ilości witamin oraz mikroelementów. Dobrze skomponowane odżywki to po prostu coś w rodzaju kompleksowego wspomagania organizmu w procesie budowy masy mięśniowej, Jest to metoda tak samo naturalna, jak na przykład zjadanie dziennie kilograma twarogu, tyle że o wiele bardziej efektywna oraz o wiele mniej obciążająca dla organizmu. 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *