Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Czy warto tworzyć kampanie AdWords samodzielnie?

Wiele osób, które zdecydowały się na reklamowanie się za pomocą kampanii AdWords w Google zastanawiają się nad stworzeniem takiej kampanii we własnym zakresie. Czy jest to dobry pomysł?

Google udostępnia dla każdego wiedzę o tym, jak stworzyć kampanie AdWords. Należy zapoznać się z całym kursem Google AdWords, najpierw kurs z podstaw reklamy AdWords, a następnie kurs z wybranej formy reklamy. Gdy już przeczytamy wszystkie informację możemy wykonać test, dzięki któremu otrzymamy Ceryfikat Google AdWords. Kurs ten jest jednak pracochłonny i momentami niezrozumiały dla kogoś, kto ma pierwszy raz styczność z Google AdWords.

W zależności od tego czego potrzebujemy, dobieramy odpowiednią kampanie – tylko skąd wiedzieć, która z reklam będzie najodpowiedniejsza dla naszej firmy? Reklama w sieci reklamowej czy reklama w wyszukiwarce? Tutaj natrafiamy na jeden z pierwszych problemów. Oczywiście w końcu znajdziemy podpowiedź od Google, lecz zajmie nam to trochę czasu.

Gdy juz uruchomimy kampanie nie wolno jej pozostawić samej sobie. Na początku należy codziennie sprawdzać na jakie hasła się wyświetla. Należy ją również co pewien czas analizować i zmieniać jeśli nie działa prawidłowo. Wyłapywanie błędów w kampanii jest bardzo trudne – tym bardziej dla osób, które nie prowadziły żadnych innych kampanii. Warto wziąć to pod uwagę decydując się na wykonanie kampanii AdWords we własnym zakresie.

Aby wykonać i prowadzić skuteczną kampanie należy mieć spore doświadczenie, dlatego też nasza pierwsza kampania nie będzie na takim poziomie na jakim wykonała by to dla nas zewnętrzna firma. Jest wiele istotnych małych spraw o których należy pamiętać podczas tworzenia kampanii. Wybór odpowiednich słów kluczowych, podział ich na grupy reklam, wybór dopasowań do słów kluczowych, lokalizacja kampanii, stawki za kliknięcia… o tym i wielu innych rzeczach należy pamiętać. Samodzielne tworzenie kampanii jest ryzykowane. Często kampania zamiast nam pomóc, wypali nasze pieniądze.

Jeśli chcemy zainwestować w kampanie AdWords dla naszej firmy należy odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie: “Czy mam wystarczająco dużo czasu aby nauczyć się wykonania i optymalizacji reklam AdWords na poziomie przynajmniej dobrym?” Jeśli odpowiedź brzmi “TAK” to jak najbardziej warto uczyć się we własnym zakresie, Google udostępnia wiele informacji więc jeśli poświęcimy na to czas na pewno nam się uda. Jeśli natomiast nie macie zbyt dużo czasu na czytanie kursów od Google, zdecydowanie warto znaleźć odpowiednią firmę, która się na tym zna, tworzy po kilka kampanii AdWords dziennie, wie jak działa Google, wie jak wykorzystać tą wiedzę a przede wszystkim wie jak nie zmarnować waszych pieniędzy.

Justyna Rak
Pasjonatka i studentka marketingu. Od kilku lat tworzy kreatywne kampanie reklamowe dla swoich klientów wraz z www.smart-seo.pl.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *