Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Wersja sieciowa programu do faktur

Jak zaplanować pracę z programem, gdy w firmie kilka osób zajmuje się fakturowaniem? Co zrobić, żeby nie dublować dokumentów, nie wydać 2 razy towaru z magazynu, nie wprowadzać tego samego kontrahenta kilka razy do kartoteki?

Fakturowanie to bardzo ważna czynność w każdym przedsiębiorstwie. Niestety patrząc na ilość kontrahentów, klientów, towarów i usług oraz na ogrom pracy w firmie często okazuje się, że pochłania ono sporo czasu. Na szczęście w dobie obecnej technologii można sobie to zadanie bardzo ułatwić korzystając z odpowiednich programów do faktur, które pozwalają na sprawne wystawienie faktury oraz wysłanie jej w ciągu sekundy do klienta.

Kiedy przedsiębiorstwo rozrasta się lub ma kilka siedzib w różnych miastach w kraju lub za granicą i  osób wystawiających faktury w firmie przybywa możemy skorzystać z funkcji połączenia sieciowego kilku stanowisk. Takie rozwiązanie nazywamy wersją online z serwerem zewnętrznym. Na czym to polega? Programy Faktura Small Business lub Faktura Small Business HANDEL podłączamy do zewnętrznego serwera firmy MEGA-TECH aby korzystały z jednej bazy danych. W każdym momencie pracy z aplikacją można rozszerzyć go o dodatkowe stanowiska i serwer.

Jeżeli potrzebujemy aby praca z naszym programem do wystawiania faktur online odbywała się jednocześnie na wielu stanowiskach to wersja sieciowa będzie najlepszym rozwiązaniem. W tym przypadku mamy wiele korzyści:

– możemy wystawiać faktury poza biurem z każdego miejsca na świecie,

– mamy dostęp do wszelkich zmian jakie wprowadzają inni użytkownicy programu i w ten sposób nie dojdzie do zdublowania numerów faktur oraz nie sprzedamy czegoś, czego nie ma na stanie magazynowym,

– prócz tego, że wersja sieciowa ułatwi pracę w przedsiębiorstwie to na dodatek serwer pozwala na zapis kopii bezpieczeństwa i dodatkowo nasze dane są doskonale chronione na dysku zewnętrznym.

Bywa często tak, że komputer bądź dysk twardy odmawiają posłuszeństwa i jesteśmy zmuszeni dokonać przeinstalowania systemu lub co gorsza dochodzi do kradzieży i co wtedy z naszymi danymi? Spokojnie, wystarczy że pobierzemy wersję demonstracyjną naszego programu do fakturowania online, dokonamy aktywacji kodem oraz podłączymy się ponownie do bazy.

Wersja sieciowa to doskonałe i niezastąpione rozwiązanie dla przedstawicieli handlowych, którzy wyposażeni w laptop i mający dostęp do Internetu mogą bez żadnych ograniczeń fakturować w podroży, a pozostali pracownicy w biurze będą w stanie śledzić zmiany w programie, które są aktualizowane na bieżąco na każdym podłączonym stanowisku. Korzystanie z programu do faktur online oraz zainstalowanie wersji sieciowej nie nastręcza żadnych trudności, nawet osoby mniej biegłe w obsłudze komputera nie powinny mieć kłopotów.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *