Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Współpraca z geodetą potrzebna jest niemal przy każdej inwestycji

Budowa domu to poważne wydarzenie w życiu każdego z nas. Nie da się ukryć, iż od każdej osoby, która decyduje się na taką inwestycję wymagać to będzie sporo poświęconego czas oraz pieniędzy. Najważniejsze jest jednak to, aby wiedzieć, że wszystko należy zrobić od początku do końca, tak aby później nadzór budowlany nie miał się do czego przyczepić. W związku z tym w pierwszej kolejności watro byłoby zadbać o pozyskanie zgód na zrobienie wszystkich przyłączy oraz na pozyskanie zgody na budowę domu, jeśli to będziemy mieli zrobione do dopiero można ruszyć z pracami budowlanymi. Jeśli teraz wydaje Ci się, iż będzie to bezproblemowe, to niestety jesteś w dużym błędzie. Najczęściej najwięcej problemów jest właśnie wtedy, kiedy to trzeba pozyskać te wszystkie zgody i dokumenty, bez jakich żadna budowa nie będzie mogła zaistnieć.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Wiele osób zapomina o tym, że często niezbędna jest pomoc geodety. Zazwyczaj zaczyna się ona od wydzielenia działki (o ile rzecz jasna prace takie nie były wcześniej prowadzone). Dobrze jest zadbać o to, aby geodeta sprawdził przy nas granice działki, jeszcze przed zakupem w towarzystwie poprzedniego właściciela działki oraz sąsiadów. Nierzadko spotka się sytuację, kiedy to po zakupie okazuje się, iż granice wyglądają zupełnie inaczej, niż pierwotnie zbywca nam to pokazywał, więc naprawdę warto mu to zlecić. Oczywiście wyznaczenia granic niezbędny może okazać się być również pomiar tyczenia, czyli najprostsze wytyczenie budynku. Jest to sprawa istotna, albowiem przecież każdy chce, aby jego dom stał dokładnie w tym miejscu, w którym on chce. Jak wiadomo firmy budowlane często popełniają błędy, a jeśli będą mieli konkretnie wyznaczone miejsca to najprawdopodobniej uda się to wyeliminować

Mapy również mogą okazać się być niezbędne

Oczywiście do realizacji wielu zleceń (budowa apartamentowców, galerii handlowych) niezbędne okazać mogą się być mapy geodezyjne sporządzone przez uprawnionego geodetę. Zazwyczaj przed rozpoczęciem jakiejś inwestycji wymagane jest to, aby wszystko nanieść na mapy. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i masz zamiar zacząć działać w województwie mazowieckim, w mieście Wołomin to będziesz potrzebował z pewnością mamy z tamtego terenu. Dobrze jest wiedzieć, że mapy geodezyjne Wołomin są dostępne w zasobach geodezyjnych lub mogą zostać sporządzone przez geodetę. Na początku warto zlecić taką rzecz osobie, która się na tym zna, albowiem będzie ona doskonale wiedzieć, gdzie się udać, aby otrzymać mapę konkretnego rejonu i naniesie na niej wszystko co będzie potrzebne.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *