Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie lada wyzwanie, między innymi ze względu na szereg różnych obowiązków i formalności, jakie należy ze sobą pogodzić.

Pomyłki czy opóźnienia związane z opłatą należności dla Urzędu Skarbowego mogą słono kosztować i dlatego lepiej do obsługi firmy zatrudnić dobre biuro rachunkowe. Wtedy wystarczy jedynie dostarczyć dokumentny specjalistom i zapłacić podatek czy składki na świadczenia emerytalne. W jaki sposób dokonać wyboru dobrego biura rachunkowego, szczególnie jeżeli nie posiada się w tym temacie żadnego doświadczenia, na przykład na początku prowadzenia własnej firmy?

Sprawdzone biuro rachunkowe- bezpieczeństwo i pewność

Przed wyborem placówki należy sprawdzić, czy posiada ona certyfikat księgowy wydany przez Ministra Finansów i czy tego typu dokument jest aktualny. Należy pamiętać, że nie każda firma oferująca usługi księgowe musi koniecznie legitymować się tym dokumentem. Tak naprawdę, by prowadzić biuro rachunkowe, wystarczy spełniać minimum wymagań, wśród których znajduje się niekaralność, zdolność do czynności prawnych i ubezpieczenie OC. Właśnie wyposażenie w polisę OC, która pozwala pokryć koszty ewentualnych pomyłek należy sprawdzić w następnej kolejności. Poważne biura rachunkowe, którym zależy na zaufaniu klientów i renomie, mają wykupioną taką polisę, chociaż nie jest to mały wydatek. Nierozsądne wydaje się więc korzystanie z usług księgowych w przypadku firmy nie posiadającej takiego ubezpieczenia. To ono daje pewność i bezpieczeństwo nawet wtedy, gdyby doszło do jakiegoś błędu w obliczeniach i taki dokument trafił do urzędu skarbowego. Przecież księgowi są również tylko ludźmi i może zdarzyć się im jakaś pomyłka. Trzeba zdawać sobie sprawę, że przy ewentualnych błędach w rozliczeniach, to podatnik ponosi odpowiedzialność przed organami skarbowymi, zaś polisa gwarantuje otrzymanie odszkodowania w razie poniesionej kary. Dlatego po pierwsze należy sprawdzić kwestie formalne, dotyczące biura rachunkowego, ale także warto skorzystać z rekomendacji, na przykład osób znajomych, które polecają daną placówkę.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *