Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Zalety eventów firmowych

Business party and the buffet on the open air
Eventy firmowe mogą stanowić doskonałe narzędzie w budowaniu wizerunku przedsiębiorstwa w gronie pracowników. Ich opinia o miejscu zatrudnienia jest bardzo ważna, bowiem to właśnie oni niejednokrotnie przyczyniają się każdego dnia do osiąganych wyników.

Z tego względu warto mieć na uwadze nie tylko aspekty formalne, ale również atmosferę panującą w miejscu pracy. Konferencje firmowe, a także imprezy integracyjne mogą być świetnym pomysłem, jeżeli chcemy zbudować zespół przychylnych sobie ludzi.

Event firmowy – co może dać przedsiębiorstwu?

Organizacja wspólnie spędzonego czasu w gronie pracowników może nieść ze sobą bardzo pozytywne skutki. Wśród nich można wymienić:

  • nawiązywanie relacji w gronie kolegów z pracy
  • rozluźnienie atmosfery
  • szansę na poznanie nowych osób
  • integrację zespołów

Często osoby, które z nami pracują, są przez nas traktowane oficjalnie i z pewną rezerwą. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy zasilają kadrę menedżerską i zarządzającą. Tymczasem pozwolenie na rozluźnienie stosunków i nawiązywanie nieco bardziej prywatnych relacji może być bardzo korzystne. Pozytywna atmosfera w pracy jest niejednokrotnie kluczowa. Praca w gronie przyjaznych ludzi może być bardzo przyjemna, a także efektywna. Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie zatrzeć granice w hierarchii, ponieważ może to doprowadzić do spadku wydajności i mobilizacji. Bardzo ważny jest umiar. 

W dużych przedsiębiorstwach często nawet nie wszyscy się znają. Event firmowy może dać nam nieco szerszą perspektywę i pogląd na to, kto jeszcze z nami pracuje, nie licząc znanych nam osób z naszego działu. Poza tym organizacja takiego wydarzenia może być przydatna wtedy, kiedy planujemy zmianę w zespołach projektowych. W pracy ważna jest komunikacja, przepływ informacji, a także atmosfera i stosunki międzyludzkie. Warto się zatroszczyć o te aspekty i zaplanować grupy zatrudnione przy poszczególnych działaniach na zasadzie dopasowania i zgrania. Rozmaite imprezy integracyjne mogą zatem stanowić dla pracodawcy pogląd na to, które osoby najlepiej się ze sobą dogadują i jak mogłaby ułożyć się współpraca poszczególnych członków zespołu. Takie informacje mogą niejednokrotnie okazać się bardzo wartościowe w procesie planowania.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *