Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Zalety klasycznych dywanów orientalnych

Cozy modern living room decorated with oriental accessories

Klasyczne dywany orientalne w Europie są przede wszystkim pięknym elementem zdobienia wnętrz, ale tam skąd pochodzą, stanowią również symbol kultury, a czasami nawet pierwiastek religijny, który odgrywa ważną rolę w trakcie modlitw wiernych. W Europie ceni się je jako produkty tworzone z materiałów najwyższej jakości, które zdobione są zwykle pięknymi, egzotycznymi wzorami. Tego typu dekoracje są często wykorzystywane w stylizacji wnętrz, które nie zawsze są utrzymywane w klasycznym i tradycyjnym stylu. Klasyczne dywany orientalne niekiedy trafiają do przestrzeni urządzonych bardzo modernistycznie. Wśród klasycznych dywanów znajduje się ogromny wybór niepowtarzalnych i unikatowych wzorów, a każdy z nich utrzymany w stylizacji vintage – polecamy propozycje: http://www.topworld.pl/produkty/dywany-orientalne/klasyczne,2,9027

Wygląd każdego z nich niesie ze sobą historię, a jednocześnie utrzymany jest w klasycznym i orientalnym stylu. Najstarsze dywany pozyskiwane są z terenów dawnej Persji. Upływ czasu często doprowadza je do poważnych stanów zniszczenia, na tyle że nie nadają się już do naprawy. Zwrócono uwagę na ten problem i postanowiono go rozwiązać, dzięki czemu nawet fragmentarycznie zachowane egzemplarze dawniej idealnie utkanych dywanów, zostają uratowane i wkomponowane jako współczesna interpretacja tkacka. Ze zniszczonych perskich dywanów wycina się najlepiej zachowane elementy i poddaje dalszemu procesowi obróbki. Tak zachowane i odratowane elementy dywanów, poddane są selekcji przez artystów tkaczy, którzy łączą je, poprzez zszywanie ręcznie, w tzw. „patchworki”, tworząc autorskie, unikatowe kompozycje, nadając im tym samym nową jakość. Każdy z dywanów patchworkowych będzie oryginalny i nigdy nie trafią się dwa takie same, każdy z nich bowiem będzie unikatowy dzięki wykonaniu artystów. W jakich wnętrzach sprawdzą się ekskluzywne dywany orientalne? Przyjęło się, że tego typu dekoracje najlepiej sprawdzają się we wnętrzach tradycyjnych.

Faktycznie, wysokiej jakości dywany wykonane z wełny lub jedwabiu, ręcznie tkane, z typowymi dla kultury wschodniej wzorami są wyjątkową ozdobą klasycznego salonu czy eleganckiej biblioteki. Nie warto jednak poprzestawać tylko na tym połączeniu. Bardzo pasującą przestrzenią dla multikolorowych i wzorzystych dywanów będą z całą pewnością minimalistycznie urządzone, monochromatyczne wnętrza, np. w stylu skandynawskim. W takim zestawieniu ekskluzywny, orientalny model będzie zdecydowanie wyróżniał się w przestrzeni. Swoje miejsce dywany orientalne znajdą również we wnętrzach eklektycznych, gdzie będą się idealnie komponować z patchworkową kanapą lub plastikowym stolikiem z grafiką.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *